Ezt az állítást persze semmi okunk kétségbe vonni, sőt, a lelkesedés is érthető, ám az a 28 éves fiatalember, aki a HírTV beszámolója szerint úgy összeégett a népi hagyomány egyik epizódjánál, hogy az életét nem lehetett megmenteni, egy szűk sort sem érdemelt az állami híradásban. A férfinak a máglya után maradt parazsat nem sikerült átugrania, harmadfokú égési sérüléseket szenvedett. Az eset a HírTV értesülése szerint vasárnap történt, az MTI kedden adta ki a derűs tudósítást:
(...) véget ért Mohácson az idei busójárás, amelynek hétvégi fő programjaira hozzávetőleg százezren voltak kíváncsiak.A Duna-parti város főterén kedden rekordszámú, mintegy tízezer látogató gyűlt össze, hogy a borzas busóbundába öltözött, faragott álarcokat viselő hagyományőrzőkkel együtt kereplők, kolompok zajára, elbúcsúztassa a telet. A busójárás egyik főszervezője az MTI-nek elmondta: az eseménysorozat hat napja alatt mintegy nyolcvan rendezvényt tartottak, a szórakoztatásról 1100 busó és száz egyéb maskarás gondoskodott, és 260 árus, köztük népművészek, iparművészek, kézművesek, vendéglősök kínálta termékeit. Hegedűs Emese hozzátette, hogy a vasárnapi kiemelt programok mellett egyre többen érkeznek a farsangi rendezvénysorozat pénteki és szombati, valamint húshagyókeddi zárónapjára is. Bár a mohácsiak azt tartják, hogy a busójárás keddi napja az övék, és akkor van az ő farsangjuk, a szombaton és vasárnap tapasztalható tumultus miatt újabban sok turista erre a napra időzíti a látogatását. Hegedűs Emese ugyancsak kedvező tendenciának nevezte, hogy a busójárásra egyre több család érkezik nem szervezett út keretében.(...)
A TV2 híroldalán (Tények) a következő szöveg jelent meg: Bejárta a sajtót az a hír, hogy vasárnap a busójáráson égett össze egy férfi, és később meg is halt. A hír azonban nem igaz. Ennyi. A cáfolatot, legalábbis egyelőre semmivel nem támasztották alá.