Elek Gábor;Zagreb;kézilabda Bajnokok Ligája;Veszprém MKB-MVM;

2016-02-22 06:59:00

Szoros veszprémi kupasiker

A Veszprém férfi kézilabdacsapata szoros csatában legyőzte a vendég horvát Zagreb csapatát a Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, így a bakonyiak hátránya továbbra is egy pont a német Flensburg és a francia PSG mögött. A nőknél nem sikerült a bravúr a Ferencvárosnak. Elek Gábor lányai hatgólos vereséget szenvedtek Larvikban.

Drámai hajrában 27-25-re nyert a Veszprém a Zagreb ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. A vendég horvátok kőkemény védekezéssel nyitottak, és az első hazai gólra szűk négy percet kellett várni. Emberelőnyben sikerült fordítani, miközben már a Veszprém védőfala is remekül zárt. Ennek köszönhetően eleinte alig esett gól, a hazaiakat erősítő Zeitz vállsérülés miatt cserét kért. A Veszprém két horvát légiósa, a kapus Alilovic és az átlövő Sliskovic sokat tett azért, hogy a 9. percben már 4-1 lett az állás: előbbi büntetőt fogott, utóbbi pedig háromszor is eredményes volt.

A 11. percben, 6-2-nél időt kért a vendégegyüttes, ám szinte semmi nem változott. Így aztán öt perccel később, 10-4-nél ismét próbálta rendezni sorait a Zagreb. A folytatásban felváltva estek a gólok, ekkor Ilic volt veszélyes a vendégkapura. Hazai emberhátrányban a Zágráb feljött 16-12-re. A második félidő eleje a zágrábiaké volt, akik egy 3-1-es periódussal felzárkóztak. Tonci Valcic piros lapot kapott, így a Zagreb egyik legjobb védője vált ki, ám a kétperces előnyt nem használta ki a magyar bajnok. Állandósult a 2-3 gólos különbség, és mindkét oldalon kemény védőfal fogadta a támadókat. Az izgalmas hajrában Palmarsson, Nagy László, Nilsson és Ilic is fontos gólt lőtt, így sikerült otthon tartania a két pontot a BL legutóbbi ezüstérmesének.

Női BL, középdöntő, 9. forduló
1. csoport:
Larvik-FTC 37-31Rosztov Don-Fleury 38-21:
Baia Mare-Thüringer HC 38-27
Az állás: 1. Rosztov 17 pont, 2. Larvik 10 (250-235), 3. Baia Mare 10 (241-226), 4. FTC 10 (261-254), 5. Fleury 6, 6. Thüringer HC 1.
2. csoport:
Győr-Sävehof 32-26
Midtjylland-CSM Bucuresti 23-28
Vardar Szkopje-Buducnost Podgorica 26-24
Az állás: 1. Podgorica 13 pont (213-164), 2. Győr 13 (228-208), 3. Szkopje 10, 4. Bucuresti 7, 5. Midtjylland 5, 6. Sävehof 2.

„Szoros összecsapásra számítottam. A Zagreb rendkívül erős csapat – kezdte a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak vezetőedzője. Ez a találkozó is igazolta, a Bajnokok Ligájában nincs könnyű meccs. A legfontosabb, hogy sikerült begyűjtenünk a két pontot, készülünk a jövő szombati Flensburg elleni találkozóra.” A nőknél a már biztosan továbbjutó FTC gyenge védekezése miatt 37-31-re kikapott Larvikban a Bajnokok Ligája középdöntőjének kilencedik fordulójában, így csak a jövő heti, utolsó körben dől el, hogy kedvező helyzetből várhatja-e majd a budapesti Final Fourba jutásról határozó negyeddöntőt.

„Borzasztó volt az első félidő védekezése és a második sem volt túl acélos, ezzel sikerült elintéznünk a meccset – mondta a klub honlapján Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője. – Jövő héten nincs bajnoki mérkőzésünk, végig kemény munka vár ránk. Rendbe kell rakunk a védekezést, ennyi gólt nem szabad kapni. Ezért én és a csapat is vállaljuk a felelősséget, jövő héten szeretnénk kijavítani a hibánkat hazai közönség előtt.” Az FTC szombaton a Nagybánya elleni mérkőzéssel zárja a középdöntőt, és hogy ne a másik ág legjobbjával találkozzon a kieséses rendszerű negyeddöntőben, nyernie kell a Syma Csarnokban.

Férfi BL, 12. forduló
A csoport:
Veszprém-Zagreb 27-25PSG-Besiktas 40-28
Celje-Flensburg-Handewitt 26-30
Az állás: 1. Flensburg 20 pont (369-316), 2. PSG 20 (380-335), 3. Veszprém 19, 4. Kiel 13, 5. Zagreb 9, 6. Plock 8, 7. Celje 5, 8. Besiktas 2.
B csoport:
Barcelona-Szeged 30-25
Kolding-Montpellier 27-26
Kielce-Rhein-Neckar Löwen 28-27
Vardar Szkopje-Kristianstad 38-36
Az állás: Az állás: 1. Barcelona 17 pont, 2. Kielce 17, 3. Szeged 15 (324-302), 4. RN Löwen 15 (325-307), 5. Szkopje 14, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 5, 8. Kolding 2.

Nehéz visszavágó előtt az Érd

Egygólos előnyt (29-28) harcolt ki hazai pályán az Érd a francia Issy Paris ellen a női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésen, Szabó Edina csapatára így nehéz mérkőzés vár jövő szombaton Issy-les-Moulineaux-ban. Az érdi lányok lendületesen kezdtek, a franciáknak az ötödik percben, 3-0-s állásnál, Zalewska büntetőjével sikerült először bevenniük a magyar kaput. A norvég, francia, lengyel válogatott játékosokból álló francia csapat azonban hamar magára talált, a 13. percben már 7-5-re vezetett is. Ezt követően viszont már mindvégig az érdiek uralták a mezőnyt, hiába brillíroztak a norvég Bredal Oftedal testvérek, a magyar bajnokság góllövőlistáját is vezető Katarina Krpez-Slezak megállíthatatlan volt, Janurik Kinga pedig remekül védte az érdi hálót.

A 16-13-as érdi vezetéssel kezdődő második félidő első húsz percében úgy tűnt, hogy tetemesebb előnyt is sikerül kiharcolniuk a 3-5 góllal folyamatosan vezető hazaiaknak, ám miután egy emberelőnyös helyzetből 0-2-vel jöttek ki, az érdiek „elfogytak” a hajrára. A francia védekezés betonerősen összeállt, s a Paris óriásit küzdve egy gólosra csökkentette hátrányát, 29-28-al zárva a mérkőzést. A visszavágót jövő szombaton este rendezik. A párharc győztese a dán Tvis Holstebro és Viborg továbbjutójával találkozik az áprilisi elődöntőben.