Lionel Messi;Ezequiel Lavezzi;Paris Saint-German;

2016-02-23 06:56:00

A mai labdarúgás milliomos krőzusai

Óriási feltűnést keltett, hogy múlt héten a kínai bajnokság egyik csapatának hálójába újabb nagy hal került. Leigazolták Ezequiel Lavezzit a Paris Saint-Germantól. Az argentin hetente 285 ezer eurót tehet zsebbe, ezzel bekerült a vág tíz legjobban kereső focistája közé. Ebbena TOP 10-ban már két Kínában szereplő játékos neve is felbukkan.

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

heti 370 ezer euró

Fizetés tekintetében a portugál megelőzi nagy riválisát, Leo Messit. 2013-ban kötött újabb, öt évre szóló szerződést, így addig garantált számára ez a summa. Az akkori kontraktus roppant előnyös számára, hiszen nagyjából duplájára emelték fizetését. Ráadásul ez csak egy pénzforrás a sok közül, számos reklámban szerepel, például amerikaiakban, izraeliekben, ázsiaiakban. Mindenesetre amikor három éve híre ment, milyen remek új szerződést kötött Ronaldo a Reallal a Barca, Messi annyira megsértődött, hogy felségsértést emlegetett, s azonnali válságcsúcs összehívását követelte a Barcelonától.

2. Lionel Messi (FC Barcelona)

354 ezer euró

Az argentin egy évvel a Ronaldóval megkötött szerződés után jutott dűlőre az FC Barcelona vezetésével új szerződéséről. Az eredeti 2018-ban járt volna le, ennek feltételein sikerült javítania, a kedvezőbb feltételeket biztosító kontraktus 2019-ben jár le. Bár Messi esetében nincs szó kétszeres fizetésemelésről, bérét egyharmadával emelték meg, ami azért szintén nem olyan tragikus. A reklámszerződésekből is van mit a tejbe aprítania, hiszen szponzorai közé tartozik az Adidas, a Samsung, a Pepsi, a Turkish Airlines, illetve a Herbalife.

3. Zlatan Ibrahimovic (PSG)

320 ezer euró

Ez év nyarán jár le a 34 éves svéd szerződése, s bár nyilván ő sem lesz már fiatalabb, s olyan híreket lehetett hallani, amelyek szerint biztosan távozik majd a párizsiaktól, erre azért már nem lehet mérget venni. A Le Parisien nemrégiben úgy értesült, hogy bár Ibra azt mondta, szívesen a Premier League valamelyik együttesének játékosa lenne, s az amerikai bajnokságban, az MLS-ben vezetne le, mindenáron azért biztosan nem vágyódik el a francia fővárosból. A klub sem sajnálná, ha maradna még legalább egy évet, hiszen nála sokkal jobb befejező csatárt nehezen találnának a piacon.

4. Wayne Rooney (Manchester United)

320 ezer euró

A Manchester United sztárja 2014-ben hosszabbította meg szerződését az angol rekordbajnokkal. Az új kontaktus 2019-ig szól, ám sajtóhírek szerint nyáron akár Kínába is költözhet Rooney. Azt már eddig is tudni lehetett, hogy az ázsiai ország nem aprópénzzel gurigázik, ha meg szeretne szerezni egy-egy kiválóságot. Azt nem lehet tudni, hogy mennyit fizetne a Unitednak a klub, ám Manchester Evening News úgy tudja, az angol támadó heti 500 ezer fontot, durván 204 millió forintot kereshet Kínában. „Ha mást nem is, Kína jó lehetőséget kínál, ha el akarunk adni játékosokat” – fogalmazott sejtelmesen Ed Woodward, a klub alelnöke.

5. Robin Van Persie (Fenerbahce)

308 ezer euró

Óriási fizetésért szerződött a török bajnokságba az előző szezon végén Robin van Persie. A holland támadó a Manchester Unitedet hagyta ott a Fenerbahce kedvéért, ám hiába a csillagászati fizetés, a csatár meglehetősen alul teljesít. A hírek szerint, Vítor Pereira, a 19-szeres bajnok csapat vezetőedzője elégedetlen Van Persie teljesítményével. A holland 22 forduló alatt mindössze kilencszer volt eredményes. A hétvégi Bursaspor elleni bajnoki meccsen csupán 25 percet töltött a pályán, kevesebbet mint a hazai csapatban szereplő Dzsudzsák Balázs. A holland támadó kapcsán is felröppentek olyan hírek, hogy Kínában köthet ki. Ázsiai lapok arról számoltak be, hogy Sanghaj Senhua akár 25 millió eurót is áldozna Van Persie-ért.

6. Asamoah Gyan (Sanghaj SIPG)

292 ezer euró

A kínai „labdarúgó új hullám”egyik képviselője a ghánai válogatott, aki számos csapatban játszott már pályafutása során, köztük az Udinesében, a Modenában, a Rennes-ben, a Sunderlandban, valamint az Al-Ainban. Az Arab Emírségekből került Sanghajba. Szemben sok más sztárral, ő már tavaly nyáron áttette székhelyét a világ legnépesebb államába. Az arab csapatnál közönségkedvenc volt, 83 találkozón 95 gólt ért el, de a klub olyan ajánlatot kapott a kínaiaktól, amit a klub nem utasíthatott vissza. Kínai klubjában ennél eddig rosszabb a gólátlaga, hiszen tíz mérkőzésen négyszer talált a hálóba.

7. Ezequiel Lavezzi (Hebej China Fortune)

285 ezer euró

Bár az argentin játékos ügynöke, Alessandro Moggi korábban még azt is felvetette, hogy ügyfele a Barcelonához, az Internazionaléhoz vagy a Chelsea-hez kerülhet a téli átigazolási szezonban, végül Kínában kötött ki. A 49-szeres válogatott, vb-ezüstérmes Lavezzi igazi sztárrá a Napoliban vált, ahol 2007 és 2012 között futballozott. Ezt követően részesévé vált a Paris Saint-Germain nagy bevásárlásának: Zlatan Ibrahimovic és Thiago Silva mellett őt is elcsábították Olaszországból, 28,95 millió eurót fizettek érte. A 30 éves támadó múlt héten kötelezte el magát a kínai bajnokságban újonc Hebej China Fortune-höz két évre.

8- 10 Sergio Agüero (Manchester City)

283 ezer euró

Nem csoda, hogy a világ egyik legjobban kereső labdarúgója Sergio Agüero, hiszen hihetetlenül megbízhatóan rúgja a gólokat évről évre. Legutóbb első európai szezonjában (2006-2007), az Atlético Madrid csatáraként fordult elő vele, hogy tizenkettőnél kevesebb bajnoki góllal zárjon. Sokan csak „Kun” Agüeróként ismerik a 27 éves támadót, aki a becenevét egy japán rajzfilmhősről kapta. Fiának, Benjaminnak a keresztapja Lionel Messi, a gyermek édesanyja pedig Diego Maradona lánya. A 69-szeres válogatott játékost 2011-ben 45 millió euróért igazolta le a Manchester City, mellyel már kétszer nyert bajnokságot.

8-10. Yaya Touré (Manchester City)

283 ezer euró

Kétségtelenül kevés hozzá fogható játékos akad a posztján (középső középpályás), azonban a megsértődések terén sem veszik fel vele sokan a versenyt. Jellemző példa erre: 2011 és 2014 között mindig őt választották Afrika legjobb labdarúgójának, az előző évben viszont már Pierre-Emerick Aubameyang nyert. Az eredményt szánalmasak nevezte a Manchester City elefántcsontparti futballistája. A 2013-2014-es szezon végén pedig a születésnapját felejtette el mindenki a klubjánál, ezért távozással fenyegetőzött. Kolo Touré öccse megfordult már Belgiumban, Ukrajnában, Görögországban és Franciaországban is, de igazán ismert játékossá a Barcelonában vált. A katalánokkal 2009-ben BL-t nyert.

8-10. Neymar (Barcelona)

283 ezer euró

A tízes listára beverekedte magát Neymar. A Barcelona brazil sztárja vélhetően nem sokáig „kullog” majd a TOP10 utolsó helyén, ugyanis több gigaklub is szívesen a soraiba tudná. A Manchester United kész rekordot jelentő, 190 millió eurós összeget fizetni a játékosért a katalán klubnak, emellett a brazil támadó fizetését is jelentősen emelnék. A Barca azonban mindenáron megtartaná a szupertehetséget, akár háromszorosára is emelné jelenlegi fizetését. Sajtóinformációk szerint a Barcelona vezetősége hat évre szóló, és rekordot jelentő, heti 650 ezer eurós fizetést garantáló szerződést készül Neymar elé tenni.