Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha;

2016-03-21 06:52:00

Dárdai Pál pompás ajándékot kapott

Győzelemmel ünnepelte edzője negyvenedik születésnapját a Hertha futballcsapata. A berlini együttes 2-1-re verte az Ingolstadtot, és ennél szebb ajándékot nem is adhatott volna a múlt szerdán „tortázó” Dárdai Pálnak.

A kék-fehérek abban a tudatban léptek pályára a német élvonal 27. fordulójának szombati játéknapján, hogy bármilyen eredményt is érnek el az Ingolstadt elleni hazai meccsen, megtartják harmadik, BL-szereplést érő helyüket – ugyanis a Schalke–Gladbach rangadót pénteken a házigazda nyerte meg 2-1-re, így 44 ponttal fellépett a negyedik helyre, míg a Mönchengladbach az ötödikre esett vissza 42 pontjával.

A 0-0-s első félidő után az 54. percben robbant a berlini Olympiastadion (36 ezren szurkoltak a stadionban): Haragucsi találatával szerzett vezetést a Hertha. A 69. percben aztán újra tombolt a nézősereg: Kalou duplázta meg az előnyt. A 75. percben Hinterseer révén szépített az Ingolstadt, de több gólt nem engedett ellenfelének a Hertha: 2-1-re nyert, így biztosan őrzi harmadik helyét a tabellán. Dárdai csapata négyet megnyert a legutóbbi öt Bundesliga-meccse közül, a hazai mutatója pedig egészen parádés, hiszen immár 31 pontot szerzett Berlinben, s a legutóbbi három riválisát legyőzte.

„Mindenki tudja, milyen nehéz az Ingolstadt ellen játszani. Az első félidőben nyújtott produkció felejthetőre sikerült, a másodikban azonban javítottunk a játékunkon, és sokkal jobban mentek a dolgok. Ekkor már szép akciókat vezettünk, és két szép gólt szereztünk. Teljesen megérdemelt a győzelmünk – mondta Dárdai, akit – a játékosaival együtt – több tízezer szurkoló ünnepelt a meccs végén. A fővárosi csapatra a következő fordulóban nagyon nehéz és fontos találkozó vár, hiszen az ötödik helyezett Mönchengladbach otthonában vendégszerepel.

A kiesés szempontjából hallatlanul fontos meccset vívott egymással Huszti Szabolcs Frankfurtja és a Szalai Ádámot foglalkoztató Hannover. Az Eintracht középpályása a kezdőcsapatban kapott helyet, majd a 82. percben cserélték le. A vendégek magyar válogatott támadója, Szalai a 77. percben állt, de nem tudott segíteni ekkor már hátrányban lévő csapatán. A győztes gólt a tunéziai Ben-Hatira, a Hertha korábbi játékosa szerezte, aki a téli átigazolási időszakban fegyelmi okok miatt távozott Dárdai csapatából. A Bundesliga utolsó helyén álló Hannover hátránya ezzel a vereséggel tíz pontra nőtt az Augsburg, a Hoffenheim és a Frankfurt mögött. Szalaiék a következő fordulóban a Hamburgot fogadják, majd a Bayern Münchenhez látogatnak.

Bundesliga, 27. forduló

Schalke-Mönchengladbach 2-1, Hamburg–Hoffenheim 1-3, Hertha–Ingolstadt 2-1, Köln–Bayern München 0-1, Werder Bremen–Mainz 1-1, Wolfsburg–Darmstadt 1-1, Eintracht Frankfurt–Hannover 1-0, Stuttgart-Leverkusen 0-2, Augsburg-Dortmund 1-3. Az élcsoport: 1. Bayern München 69 pont, 2. Dortmund 64, 3. Hertha 48