bankok;Fidesz-kormány;

2016-04-04 08:05:00

"Rosszbankár" kormány

2003-as és a 2004-es év fordulóján bankárvilág köszöntött be Magyarországon, amelynek egy bankárkormány az irányítója - mondta akkoriban Répássy Róbert a Fidelitas sajtótájékoztatóján. A szocialista kabinetben a kormányfőn kívül a pénzügyminiszter is a bankárvilágból való, bankárlogikával működtetik az országot, panaszolta hozzátéve: azok a magyar embereket adóztatnák meg. Mára aztán kiderült, melyik kormány adóztatja jobban az „zembereket”, ne menjünk messzebbre a „világbajnok” 27 százalékos áfánál, a tranzakciós illetéknél, amit mindenkinek le kell rónia, ha be akarja fizetni a „rezsi csökkentett” közüzemi számláit, vagy hozzá akar jutni a bankba utalt fizetéséhez.

Azóta kiderült, a Fidesz-kormány az igazán "rosszbankár" kormány. Szemet hunyt a Széchenyi Bank piszkos ügyei felett, mert a bankár az ő emberük volt. „Államosították” a takarékszövetkezeteket, adott esetben baráti körben privatizálható pénzintézetet csináltak az addig jól prosperáló szövetkezetekből. Az elmúlt hat évben Magyarország pénzügyeinek kezelése elképesztően felelőtlenül történik. Megannyi, csalók által irányított bank- és brókerbotrány tanúi lehettünk: Quaestor, Buda Cash, Marcsika…Ezermilliárdok válnak füsté az ellenőrzést elmulasztó MNB szeme láttán. „Nemzeti érdeknek” hazudják Matolcsyék azokat az elkótyavetyélt milliárdokat, amelyet az MKB államosításával vesztettünk, s most eladták „valakiknek”, akikről nem sokat tud a szakma. Van benne offshore tulajdonos, a luxemburgi bejegyzésű Blue Robin Investments, a titokzatos Minerva alapkezelő tulajdonában lévő Metis Magántőkealap, és a Pannónia Nyugdíjpénztár. A piacon elterjedt az a pletyka is – amelyet próbálnak ugyan tagadni -, hogy a külföldi „magántőke” valójában közvetett módon az MNB Pallas Athéné Domus Scientiae Alapítványáé lehetett. Hogy Minerva és Athéné ugyanaz a „személy”? Jól mutatja az üzlet visszásságát is.

Egy olyan ország vezetése, amely ennyire felelőtlenül kezeli a pénzügyeit – beleértve a Nemzeti Bankot is –, ne mutogasson visszafelé és ne beszéljen bankár kormányról, olyanokra sütve bélyeget, akik legalább értették a dolgukat.