vízilabda;válogatott;Trieszt;

2016-04-05 07:51:00

Vízilabda: döntetlen Kanada ellen

Nem túl kellemes meglepetésre a magyar férfi vízilabda-válogatott csak 14-14-es döntetlent játszott Kanada ellen a trieszti olimpiai selejtezőn.

Igaz, az észak-amerikaiak az első fordulóban legyőzték legveszélyesebbnek tartott csoportriválisunkat, Oroszországot. A magyar válogatott, csakúgy, mint vasárnap a franciák ellen, jól kezdte a mérkőzést, s már 2-0-s előnyre tett szert. A jó folytatás azonban elmaradt, s az első negyed végén csak 4-3 volt az előnyünk. A második negyed 4-4-es döntetlent hozott, a harmadik végén pedig két gólra nőtt a magyar előny, sőt, vezettünk 13-10-re is. Az utolsó negyedet azonban nagyon elrontották Benedek Tibor tanítványai, ráadásul úgy, hogy 43 másodperccel a vége előtt még két góllal vezettünk. Így azonban remivel zárult a találkozó. A magyaroktól Manhercz és Varga Dénes 3-3 gólt ért el. Válogatottunk eddig 3 pontot szerzett. Ma Románia lesz az ellenfél.