Premier League;Chelsea;Guus Hiddink;

2016-04-11 07:55:00

Hiddink is tud veszíteni

José Mourinho elbocsátása után Guus Hiddinknek sikerült stabilitást hoznia a Chelsea játékába, hiszen a londoniak december 14. óta 15 mérkőzésen nem találtak legyőzőre.

Nos, ez a sorozat a Swansea otthonában szakadt meg, a walesiek Sigurdsson találatával arattak 1-0-s diadalt. S nem csak a győzelem volt jó hír a tabella alsó felében elhelyezkedő együttes számára. Már csak napok kérdése, s bejelentik, hogy a Swansea-t amerikai befektetők veszik át. Steve Kaplan és Jason Levien veszik át a részvények nagy részét. Előbbi az NBA-kosárcsapatot működtető Memphis Grizzliest támogató társaság vezetője, utóbbi pedig a Washington DC United amerikai labdarúgó-együttes tulajdonosa. Hiddink egyébként a meccs után elmondta, nem hiszi azt, hogy az olasz szövetségi kapitány, Antonio Conte érkezésének bejelentése okozott volna zavart a Chelsea játékosainak fejében.

Pep Guardiola szempontjából is fontos győzelmet aratott a Manchester City a West Brom ellen, hiszen a katalán tréner szempontjából sem mindegy, hogy a Bajnokok Ligájában, vagy az Európa-ligában induló együttest vesz át. Rosszul indult a meccs a manchesteriek számára, mert Sessegnon a 6. percben a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de a 19. percben Aguero büntetőből egyenlített, Nasri pedig a 66. percben a City javára döntötte el a találkozót. A heves vérmérsékletéről ismert francia szeptember után szerepelt ismét a kezdőben.

Nagy csatát vívott az Arsenal a West Ham pályáján. Az ágyúsok már 2-0-ra vezettek, így úgy tűnt, simán behúzzák a meccset, ám Carrol a 44. percben szépített, majd az első félidő utolsó mozzanataként egyenlített, sőt az 52. percben a vezetést is megszerezte. A 70. percben aztán Koscielny egyenlített, így a tabellán a City két pontra került az Arsenaltól.

Premier League, 32. forduló

West Ham-Arsenal 3-3, Aston Villa-Bournemouth 1-2, Crystal Palace-Norwich 1-0, Southampton-Newcastle 3-1, Swansea-Chelsea 1-0, Watford-Everton 1-1, Manchester City-West Brom 2-1, Sunderland-Leicester 0-2, Liverpool-Stoke 4-1, Tottenham-Manchester United 3-0. Az élcsoport: 1. Leicester 72, 2. Tottenham 65, 3. Arsenal 59.