Hiddink is tud veszíteni

José Mourinho elbocsátása után Guus Hiddinknek sikerült stabilitást hoznia a Chelsea játékába, hiszen a londoniak december 14. óta 15 mérkőzésen nem találtak legyőzőre.

Nos, ez a sorozat a Swansea otthonában szakadt meg, a walesiek Sigurdsson találatával arattak 1-0-s diadalt. S nem csak a győzelem volt jó hír a tabella alsó felében elhelyezkedő együttes számára. Már csak napok kérdése, s bejelentik, hogy a Swansea-t amerikai befektetők veszik át. Steve Kaplan és Jason Levien veszik át a részvények nagy részét. Előbbi az NBA-kosárcsapatot működtető Memphis Grizzliest támogató társaság vezetője, utóbbi pedig a Washington DC United amerikai labdarúgó-együttes tulajdonosa. Hiddink egyébként a meccs után elmondta, nem hiszi azt, hogy az olasz szövetségi kapitány, Antonio Conte érkezésének bejelentése okozott volna zavart a Chelsea játékosainak fejében.

Pep Guardiola szempontjából is fontos győzelmet aratott a Manchester City a West Brom ellen, hiszen a katalán tréner szempontjából sem mindegy, hogy a Bajnokok Ligájában, vagy az Európa-ligában induló együttest vesz át. Rosszul indult a meccs a manchesteriek számára, mert Sessegnon a 6. percben a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de a 19. percben Aguero büntetőből egyenlített, Nasri pedig a 66. percben a City javára döntötte el a találkozót. A heves vérmérsékletéről ismert francia szeptember után szerepelt ismét a kezdőben.

Nagy csatát vívott az Arsenal a West Ham pályáján. Az ágyúsok már 2-0-ra vezettek, így úgy tűnt, simán behúzzák a meccset, ám Carrol a 44. percben szépített, majd az első félidő utolsó mozzanataként egyenlített, sőt az 52. percben a vezetést is megszerezte. A 70. percben aztán Koscielny egyenlített, így a tabellán a City két pontra került az Arsenaltól.

Premier League, 32. forduló

West Ham-Arsenal 3-3, Aston Villa-Bournemouth 1-2, Crystal Palace-Norwich 1-0, Southampton-Newcastle 3-1, Swansea-Chelsea 1-0, Watford-Everton 1-1, Manchester City-West Brom 2-1, Sunderland-Leicester 0-2, Liverpool-Stoke 4-1, Tottenham-Manchester United 3-0. Az élcsoport: 1. Leicester 72, 2. Tottenham 65, 3. Arsenal 59.

Pacquiao szép búcsúja

2016.04.11. 07:53
FOTÓ: Getty Images/Chris Hyde
Egyhangú pontozással (116:110, 116:110, 116:110) diadalmaskodott Manny Pacquiao (58–6–2, 38 K. O. – T. K. O.) Timothy Bradley (33–2–1, 13) ellen a Las Vegas-i MGM Grand Hotelben megrendezett profi ökölvívó gálán, ezzel a Fülöp-szigeteki bunyós hódította el a Bokszvilágszervezet (WBO) váltósúlyú nemzetközi bajnoki címét. Az összecsapáson Pacman kétszer is padlóra küldte amerikai riválisát.

"A családomnak már elmondtam, hogy a mostani meccs után visszavonulok – fogalmazott Pacquiao. - Nem lesz több mérkőzésem. Most már szeretném élvezni a nyugdíjas éveket. Ebben még nem volt részem, nem tudom milyen az, de meghoztam a döntést. Több időt szeretnék a családommal tölteni és szeretnék arra fókuszálni, hogy minél több embernek tudjak segíteni. Tudnék még bokszolni, de döntöttem." Pacman a jövőben várhatóan a fülöp-szigeteki politikai karrierjére összpontosít majd.

„Őszintén mondom, hogy ő a legjobb, akivel valaha találkoztam. Robbanékony, erős és nagy tempóban bokszol” - dicsérte ellenfelét Bradley.

Pacquiao visszavonulásával egy kiváló ökölvívót veszít el a sportág: hat súlycsoportban volt világbajnok, olyan remek bokszolókat győzött le, mint Marco Antonio Barrera, Erik Morales, Juan Manuel Márquez, Oscar De La Hoya, Shane Mosley vagy éppen Miguel Cotto.

Ismét padlót fogott a Fradi a Győr ellen

Kettős győzelemmel, 71-41-es összesítéssel búcsúztatta a Ferencvárost a Győr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, ezzel a Rába-partiak bejutottak a budapesti Final Fourba.

A hazai csapat az első percektől kezdve növelte az idegenben kiharcolt 13 gólos előnyét, és fokozatosan ellépett ellenfelétől. Összesítésben a szünetben már 25 találat volt a különbség. A folytatásban sem lassított a bajnoki ezüstérmes Győr, így nagy különbséggel, 40-23-ra nyert. A találkozó egyoldalúságáról sokat elárul, hogy a hazaiaknál minden mezőnyjátékos eredményes volt.

“Elképesztő, amit ma mutattunk a pályán, nagyon boldog vagyok, nemcsak a győzelem, hanem a játékunk miatt is - fogalmazott Görbicz Anita, a Győr irányítója. - Sajnálom, hogy a Fradin keresztül vezetett az utunk a legjobb négy közé.”

A magyar csapat lehetséges ellenfelei (pénteken lesz a sorsolás) közt van a román CSM Bucuresti, amely idegenben is egy góllal verte az orosz Rosztovot, s bár a norvég Larvik otthon 28-26-ra legyőzte a Vardar Szkopjét, az első meccsen 14 találattal diadalmaskodó macedón sikerét semmi sem veszélyeztette. A negyedik együttes minden bizonnyal a montenegrói Buducnost Podgorica lesz.

Sabaté vereséggel debütált
A magyar férfi válogatott 28-25-re kikapott a vendéglátó francia csapattól a Toulonban rendezett felkészülési mérkőzésen, így vereséggel debütált a nemzeti csapat kispadján Xavier Sabaté kapitány. Mikler Roland védéseire és Ancsin Gábor góljaira alapozva remekül kezdte a találkozót a vendégcsapat, a házigazdák csak a 12. percben, 5-5-nél tudtak egyenlíteni. A játék képe azonban ekkor sem változott, a védekezésben és támadásban is hatékonyabb magyarok újra elléptek rangos riválisuktól (5-10). A hajrában néhány védelmi megingással felhozta ellenfelét Sabaté együttese, így a szünetben döntetlen volt az állás (13-13). A franciák a második félidő első percében vezettek először a meccs során, ám a magyarok Mikler, Ancsin és Lékai vezérletével újra elléptek (16-19). Szűk negyedóra elteltével megint egyenlítettek a hazaiak (19-19), innentől kezdve rendkívül szorosan alakult az eredmény. A hajrában, 25-25 után már csak a franciák voltak eredményesek, akik így végül három góllal legyőzték magyar válogatottat.