Real Madrid;Manchester City;Bajnokok Ligája;negyeddöntők;

2016-04-14 01:40:00

Ronaldo a különbség

Sikerült a bravúr a Real Madridnak: a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján már 17 perc alatt ledolgozta hátrányát a német Wolfsburggal szemben, s a mindent eldöntő, továbbjutást jelentő találatot is sikerült megszereznie a hajrában. A királyi gárda csillaga Ronaldo volt mesterhármasával. A másik keddi mérkőzésen a Manchester City biztosan jutott tovább a Paris Saint-Germainnel szemben.

Sorozatban hatodszorra is a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe került a Real Madrid. De milyen drámai mérkőzésen! S milyen rossz előjelek után! A német Wolfsburg ugyanis az egy héttel korábban megrendezett első mérkőzésen 2-0-ra nyert hazai pályán, s a statisztika azt sugallta, hogy a királyi gárda már-már csak a csodában reménykedhet, mert a BL-ek történetében az egyenes kiesési szakaszban ilyen hátrányt csak két együttesnek, az FC Barcelonának az AC Milan ellen és a Manchester Unitednek az Olimpiakosszal szemben sikerült ledolgoznia. Ráadásul német csapat ilyen előnyt még sosem adott ki a kezéből. Zinédine Zidane csapata abban reménykedhetett, hogy hazai pályán nem ismétlik majd meg azt a gyatra teljesítményt, amit Wolfsburgban láthattunk a blancóktól, s hogy a Real sztárjai most megmutatják, mindenre képesek. Na és abban, hogy a Wolfsburg idegenbeli mérlege – a Bundesligában legalábbis – egyenesen pocsék.

Valóban félelmetes első húsz percet produkáltak a madridiak, azt azonban talán még a legderűlátóbb Real-hívek sem remélhették, hogy már 17 perc után sikerül ledolgozni a hátrányt. A 17. percben Dani Carvajal adott középre, labdája megpattant, s a hosszú saroknál tanyázó Cristiano Ronaldo a lehető legjobbkor érkezett. Nem volt nagy gól, még csak nem is nevezhetjük különösebben látványosnak, mégis már ezzel is igazolta klasszisát a portugál, hiszen valahogy mindig jókor van, jó helyen, ami az igazán nagy támadók ismérve. Egy perccel később máris 2-0-át mutatott az eredményjelző: Kroos szöglete után Ronaldo emelkedett a legmagasabbra, s gyönyörű mozdulattal a németek kapujába fejelt. 2-0! Extázisba került a Santiago Bernabeu közönsége. Innen már minden olyan egyszerűnek tűnt. Ezután azonban a Real kicsit visszavett a tempóból, vagy a Wolfsburg rendezte a sorait, s ez a tapogatózás a második félidőben is folytatódott. Aztán a 77. percben a magyar játékvezető, Kassai Viktor szabadrúgást ítélt a Real javára. Még mielőtt Ronaldo a labda mögé állt volna, érdekes közjáték történt. A hazaiak kapusa, Keylor Navas előreszaladt a portugálhoz, s valamit a fülébe súgott. Talán ő árulta el a sikeres szabadrúgás titkát? Mindenesetre Ronaldo nekifutott a labdának, majd harmadik gólját is megszerezte. Komoly szerencse is kellett a találathoz, mert szétnyílt a sorfal. Utóbb digitális technikával megállapították: 22 centi széles a labda, és 28 centis lyuk keletkezett két védő között, így éppen át tudott haladni a falon.

A hátralévő játékidőben nem tudott helyzeteket kialakítani a Wolfsburg, a Real Madrid kontráiban azonban rendre benne volt a veszély. Maradt a 3-0, ezzel Luka Modricéknak még a rendes játékidőben sikerült dűlőre vinniük a dolgot. „Szenzációs volt ez az első perctől az utolsóig. Sokan nem bíztak a továbbjutásunkban, de a szurkolók támogatása mindenkinek szárnyakat ad” – lelkendezett a találkozót követően a Real csapatkapitánya, Sergio Ramos. „Az ünneplés napja ez a mai, mindenki joggal lehet boldog” – hangoztatta a tréner, Zinédine Zidane. Az egykori francia aranylabdás pontosan tudta: a játékosok érte is küzdenek, hiszen amennyiben a Real kiesett volna a viadalból, úgy biztosan új tréner után nézett volna a klubelnök, Florentino Pérez.

Ami pedig Cristiano Ronaldót illeti, már 16 találatnál jár az idei BL-kiírásban, s a madridiak legrangosabb kupában szerzett góljainak nyolcvan százalékában játszott valamilyen szerepet. Egyetlen gólra van attól, hogy beállítsa saját csúcsát, amelyet 17 góllal állított fel. Csak emlékeztetőül: ez a 2013-2014-es szezonban történt, amikor a madridiak megnyerték a BL-t. A portugál összesen 93-szor volt eredményes a legrangosabb nemzetközi kupában, így messze megelőzi Messit.

Idén sem tudta átlépni a saját árnyékát a Paris Saint-Germain. A hipergazdag párizsi klub négy év óta nem képes túljutni a BL negyeddöntőjén. Pedig mostani ellenfele, a Manchester City nem tűnt verhetetlen ellenfélnek, ehhez képest az angol klub elég simán jutott tovább: miután az első mérkőzésen 2-2-es döntetlent ért el, a visszavágón 1-0-s győzelmet aratott úgy, hogy a PSG nagyon kevés helyzetet alakított ki. A francia együttes csak szabadrúgásokból és szögletekből veszélyeztette a hazaiak kapuját. A 30. percben aztán büntetőhöz jutottak az angolok, de Agüero hibázott.

De Bruyne-t (jobbra) ünneplik FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/ALEX LIVESEY

Zlatan Ibrahimovicéknál nagyon érződött David Luiz hiánya, aki sárga lapjai miatt nem léphetett pályára. Távollétében a szokottnál kevésbé tűnt stabilnak a francia védőfal. A hosszú sérülés után felépült belga zseni, Kevin De Bruyne viszont új lendületet adott a City támadójátékának, s az ő gólja is döntötte el a találkozót: a 75. percben a brazil Fernando készítette le a labdát a PSG kapujától úgy 18 méterre a belgának, aki jobbal remekül csavart a bal alsó sarokba. Thiago Silva, a PSG brazil védője kicsit lemaradt a lövésről, s ez végzetesnek is bizonyult. Bár a PSG-nek még akadtak lehetőségei, végül maradt az 1-0, így a Manchester City 3-2-es összesítéssel került az elődöntőbe.

Érthető módon a hazaiak trénere, Manuel Pellegrini is De Bruyne teljesítményét emelte ki: „Rendkívül fontos személyiség számunkra. A gólt ugyanakkor már azelőtt megérdemeltük volna, hogy megszerezte a vezetést számunkra. Kezdettől fogva domináltuk a mérkőzést” – vélekedett a chilei tréner.