NB I;futball;Vasas;Diósgyőr;

2016-04-16 22:04:00

NB I - A Vasas vendégeként nyert a Diósgyőr

A Vasas 3-1-re kikapott a Diósgyőrtől szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójában. A vendégcsapat először nyert idegenben a december végén kinevezett Egervári Sándor vezetőedző irányításával.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

Vasas FC-Diósgyőri VTK 1-3 (0-1)

Illovszky-stadion, 1500 néző, v.: Erdős
gólszerzők: Ferenczi (80.), illetve Egerszegi (19., 63.), Elek (48.)
kiállítva: Tamás M. (37.)

Vasas:

Hermány - Szivacski (Ferenczi, a szünetben), Korcsmár, Debreceni, Hangya (Preklet, 34.) - Vida, Berecz (Novák, 69.), Ristevski - Ádám M., Müller, Remili

Diósgyőr:

Rados - Okuka, Lipták, Tamás M., Nemes - Egerszegi - Bognár I. (James, 42.), Koman, Elek Á. (Kovács G., 51.), Barczi (Novothny, 74.) - Bacsa

Többet birtokolta a labdát a Diósgyőr a mérkőzés elején, helyzeteket is kialakított, ezek egyikéből pedig megszerezte a vezetést. Fél óra elteltével némileg magára talált a Vasas, ezzel együtt emberelőnybe kerülve sem tudta nyomás alatt tartani az ellenfelét.
A szünet után is hasonló volt a helyzet, a különbség pedig előbb két, majd háromgólosra nőtt. 0-3 után is többször veszélyeztetett a DVTK, de végül a bennmaradásért küzdő hazai csapat szerezte a találkozó utolsó gólját.