Forma-1;győzelem;Nico Rosberg;Kínai Nagydíj;

2016-04-18 07:51:00

Rosberg leszakította üldözőit

Bár az első helyen záró Nico Rosberg könnyed győzelmet aratott a Forma-1-es Kínai Nagydíjon, a többiek rengeteg előzést mutatottak be. Az előző két világbajnokság második helyezettje már 36 ponttal vezet a fő rivális Lewis Hamilton előtt.

Számos előzéssel tarkított, jó futamot hozott a Forma-1-es Kínai Nagydíj, melyen Nico Rosberg diadalmaskodott, aki így tovább növelte előnyét a hetedikként záró Lewis Hamiltonnal szemben. A háromszoros világbajnok számára borzasztóan alakult a hétvége: előbb váltót kellett cserélni a Mercedesében, így öthelyes rajtbüntetést kapott, majd a szombati kvalifikáción elromlott az energia-visszanyerő rendszere, ennek következtében motort cseréltek az autójában, és az utolsó helyről várta a viadalt.

A Kínában visszatérő, a tavalyi szisztémával megegyező időmérő edzést Nico Rosberg nyerte meg a Red Bull-versenyző Daniel Ricciardo és a ferraris Kimi Räikkönen előtt. Az 56 körös futam rajtját nagyon izgalmassá tette a szűk első kanyar. Ricciardónak sikerült lehagynia Rosberget, Sebastian Vettel pedig megpörgette csapattársát, Räikkönent. A Ferrari németje kényszerhelyzetbe került, ugyanis a belső íven helyet hagyott Danyiil Kvjatnak – aki el is hajtott mellette –, így ráhúzta az autóját a bal oldalán haladó finn pilóta versenygépére. Az olasz istálló mindkét alkalmazottjánál orrkúpot kellett cserélni. Ráadásul Räikkönen leszakadó első szárnyának az elemeit maga alá gyűrte Hamilton, így neki is idő előtt kellett bokszutca-látogatást tennie. A 3. körben úgy tűnt, hogy Rosberg könnyen visszaszerzi Ricciardótól az első helyet, de azért volt ennyire egyszerű a manőver, mert az ausztrál pilóta bal hátsó defektet kapott. Az esetet követően négy körre behívták a biztonsági autót, hogy eltakarítsák az aszfaltcsíkról a törmelékeket.

A bokszutcában óriási káosz uralkodott, az élen is elképesztő sorrend alakult ki: Rosberget Massa, Fernando Alonso és a manoros Pascal Wehrlein követte. Végül a Rosberg, Vettel, Kvjat trió állandósult az első három helyen. Hamilton az utolsó helyről egészen a hetedik pozícióig tudott felzárkózni, azonban ezt követően beragadt, és nem tudott mit kezdeni Massa Williamsével.

A világbajnokság állása
Pilóták: 1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 75 pont, 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 39, 3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 36, 4. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 33, 5. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 28, 6. Felipe Massa (brazil, Williams) 22.
Konstruktőrök: 1. Mercedes 114 pont, 2. Ferrari 61, 3. Red Bull 57, 4. Williams 29, 5. Haas 18, 6. Toro Rosso 17.

A versenyt mindenki be tudta fejezni. A tavaly szeptemberi Japán Nagydíjon volt legutóbb olyan, hogy hivatalosan mindegyik pilóta beért. A Mercedes 30 éves németje pályafutása 17. győzelmét aratta, ezzel ő a legsikeresebb versenyző azok közül, akik még nem szereztek világbajnoki címet. Az idei három nagydíjon még nem talált legyőzőre, de a tavalyi évet is zsinórban három sikerrel zárta. Összesen már 36 ponttal vezet legfőbb riválisa, Hamilton előtt, így egy futamon már gond nélkül "nullázhatna". Igaz, még tizennyolc verseny hátra van...

A díjátadó ceremónia előtt Vettel és Kvjat heves szóváltásba keveredett egymással a rajt utáni események miatt. A négyszeres világbajnok azt nehezményezte, hogy szerinte az orosz pilóta őrült manővert mutatott be az előzésnél. "Kvjat nem járt pórul ezzel, szóval az ő szempontjából jól működött minden" – vélekedett Vettel. A következő versenyt, az Orosz Nagydíjat május 1-én rendezik.