NB I;kirúgás;Robert Jarni;

2016-04-18 07:50:00

Utolsó helyen a Felcsút

Izgalmas lesz a kiesés elleni harc a labdarúgó NB I-ben, miután a 30. fordulóban a Puskás Akadémia hazai pályán 1-0-ra kikapott a Békéscsabától, ezzel az utolsó helyre került. A találkozó után kirúgták a felcsútiak szakvezetőjét, Robert Jarnit.

A bajnoki cím sorsa már korábban eldőlt az NB I-ben, s a Ferencváros 29. aranyérmét is megszerezte, a kiesés elleni harc azonban egyre izgalmasabb. Három fordulóval a bajnokság vége előtt még szinte minden elképzelhető: a Vasas, a Békéscsaba és a Puskás Akadémia egyaránt 25-25 ponttal áll a tabella végén. Különösen a felcsútiak formája nem túl fényes: utoljára március 9-én nyert Orbán Viktor miniszterelnök kedvenc csapata, azóta hat találkozón mindössze három pontot gyűjtött be. Hiába igazolták le tavaly a kispadra az egykor játékosként a Real Madridot is megjárt horvát szakvezetőt, Robert Jarnit, hiába készülhetnek a felcsútiak magyar viszonylatban is fényűző körülmények között, az eredmények elmaradnak. A tavaszi szezon ugyan jól indult az együttes számára, hiszen 1-0-ra verte a Diósgyőrt, de azóta csak egyetlen diadalt tudtak aratni Zsidai Lászlóék. A szombati Békéscsaba elleni találkozó igazi hatpontos meccs volt, hiszen a Puskás győzelme esetén fontos lépést tett volna a kiesés elkerüléséért. Ehhez képest Vaskó már a 4. percben megszerezte a vezetést a viharsarkiaknak, s előnyüket a meccs végét jelentő hármas sípszóig meg tudták tartani, ráadásul a találkozó végén meg is fogyatkoztak a hazaiak Castillón kiállítása miatt.

Bár múlt héten még olyan híreket lehetett hallani, amelyek szerint Jarni akkor is mard a felcsútiak kispadján, ha az együttes kiesik az NB I-ből, az már biztos, hogy az ő pályafutása véget ért Felcsúton. A Békéscsaba elleni vereség után ugyanis kirúgták. A klub közleménye szerint Szíjjártó István látja el a szezon végéig a vezetőedzői feladatokat. A Vasas otthon kapott ki a Diósgyőrtől 3-1-re, így valószínűsíthetjük: csak az utolsó fordulóban dől el, melyik csapat távozik a magyar élvonalból.

Csak az MTK szempontjából volt tétje az örökrangadónak függetlenül attól, hogy mivel az első helyezett s már bajnok Ferencváros a második helyen tanyázó kék-fehérekkel csapott össze, ezért a mérkőzést akár a magyar bajnokság szuperrangadójának is nevezhetnénk. A nézőszámon is meglátszott, hogy a fradistákat már kevéssé vonzza az NB I: mindössze ötezren látogattak ki a Groupama Arénába. Az első félidő meglehetősen lagymatag játékot hozott. A 25. percben az MTK szerezte meg a vezetést Kanta 18 méteres szabadrúgásával, az egyenlítésre az 59. percig kellett várni, amikor Gera közelről talált a kapuba. Három perccel később fordított a Fradi: Leandro remek passza után Varga Roland volt eredményes. A fradisták azonban rosszat sejthettek, amikor a kispados Torghelle melegíteni kezdett, majd a 73. percben beállt. Rossz előérzetük be is vált: a 77. percben szép fejessel egyenlített (2-2). Torghelle igazi Fradi-specialistának mondhatja magát.

A hazaiak trénere, Thomas Doll a meccset követő sajtótájékoztatón mutatott rá a hibákra. „2-1 után vártuk a meccs végét, a tavasszal megfigyelhető volt, hogy nem vesszük fel jól az embert, ez volt ma is és ez nem tetszik. Ha egy párharc során nem adunk bele mindent, kiegyenlíthet az ellenfél” – fogalmazott.