Rijádból az amerikai elnöki pár Londonba utazik, pénteken Windsorban ebédelnek a 90. éves II. Erzsébettel. Barack Obama és David Cameron brit kormányfő találkozóján Afganisztántól Ukrajnáig, az Iszlám állam elleni harctól a Brexit-ig, a június 23-ra kiírt brit népszavazásig számos témát áttekintenek. Obama diákoknak tart fórumot, ahol az amerikai-brit különleges kapcsolat és a brit EU-tagság egyaránt téma lehet. Nagy-Britanniából Németországba repül az amerikai elnök, Angela Merkel német kancellár társaságában megtekinti a Hannoveri Vásárt, kétoldalú megbeszéléseket tartanak, s hétfőn Obama az Egyesült Államok és Európa előtt álló kihívásokról tart nagy beszédet.
Az út legkritikusabb állomásának a legelsőt tartják, Obama igyekszik majd enyhíteni a szaúdi vendéglátók aggodalmait az iráni nukleáris megállapodás, a szaúdi-amerikai kapcsolatokban fennálló feszültségek miatt. Rijád zokon vette, hogy Obama egy interjúban megkérdőjelezte a szaúdi kapcsolatok fontosságát. A szaúdi vezetés a vizit előestéjén figyelmeztette Washingtont, 750 milliárd értékű amerikai állampapírt dobnak piacra, ha az amerikai kongresszus elfogadja azt a törvényjavaslatot, amelynek alapján Szaúd-Arábiát perelhetnék a 9/11-es terrortámadásokban játszott szerepéért.
David Cameron a brit EU-tagság melletti álláspont megerősítését várja az amerikai elnöktől, a Brexit mellett kardoskodók ugyanakkor eltanácsolnák Obamát a Brexit elleni kampányolástól. A Fehér Ház közölte, Washingtonnak továbbra is az az álláspontja, hogy Nagy-Britanniának gazdaságilag-politikailag is jobb, ha bennmarad az EU-ban, de a döntést a brit polgároknak kell meghozniuk. Obama felhívja majd a brit kormányt, növelje a védelmi kiadásokat a NATO-vállalásokkal összhangban.
Angela Merkellel a menekültválságot, s az ukrán helyzetet egyaránt áttekinti az amerikai elnök.