hulladék;NB I;Békéscsaba;kiesők;

2016-04-25 07:57:00

A Vasasnál az előny

Az utolsó fordulóban dől el a nagy kérdés, hogy a Vasas, vagy a Puskás Akadémia marad-e az NB I-ben. Egy biztos: a Békéscsaba a következő szezont a másodosztályban folytatja. Döntetlent hozott a Fradi-Újpest derbi, ami amolyan erőfelmérő volt a Magyar Kupa fináléja közeledtével.

Ahhoz képest, hogy a Puskás Akadémia egy meglehetősen furcsa mérkőzésen a hétközi fordulóban 1-0-ra verte az akkor még második helyen állt MTK-t, a kiesőjelölt Vasas otthonában 1-0-ra kikapott egy igazi hatpontos meccsen. Ez azt jelenti, hogy az utolsó fordulóban dől majd el a kiesés sorsa. De ne siessünk ennyire előre. Nem láthatott rossz meccset az Illovszky-stadionban a 3300 fős közönség. Az angyalföldiek hamar megszerezték a vezetést: a 7. percben egy szöglet után Korcsmár fejesét még a lécre tolta Pogacsics, a felcsútiak kapusa, a kipattanót azonban már nem hibázta el a hazaiak védője (1-0). Több helyzet is kialakult mindkét kapu előtt, a legnagyobb azonban a 40. percben maradt ki: a vendégek szabadrúgáshoz jutottak, s Zsótér lövése a baloldali kapufáról pattant ki. A 71. percben ismét a szerencse mentette meg a Vasast a góltól: Márkvárt beadása után Castillion csúsztatása pattant a lécre. A Vasas kitartóan védekezett, s megőrizte egygólos előnyét. „Szerencsénk is volt a Puskás két kapufájánál, de nekünk is voltak helyzeteink. Korcsmár Zsolt vezéregyénisége a csapatnak, nem könnyű az ő helyzete, hiszen vezérként kell futballoznia, ugyanakkor a súlyos sérülése után újra fel kell magát építenie. Nagyon jó úton jár, kiváló teljesítményt nyújtott” – értékelt a lefújás után Michael Oenning, a Vasas trénere.

Mivel a Békéscsaba 2-1-re kikapott a Honvéd otthonában, ezért a viharsarkiak helyzete már menthetetlen, hiszen ha nyernének is nem kis meglepetésre az utolsó fordulóban a Debrecen ellen, 29 pontjuk lenne, mivel azonban a Vasas több győzelmet aratott, mindenképpen az angyalföldiek mögé szorulnának. A Békéscsaba így már biztosan a másodosztályban folytatja.

A nagy kérdés tehát az, a Vasas vagy a Felcsút folytathatja-e az első vonalban. A sorsolás elvileg a Puskásnak kedvezőbb, hiszen az utolsó játéknapon otthon fogadja a Honvédot, a Vasast pedig az MTK látja vendégül.

Remek hangulatú derbit vívott a bajnok Ferencváros az Újpest ellen 11 ezer néző előtt. Mivel azonban a találkozónak nem volt igazi tétje, az inkább csak bemelegítés volt a kupadöntőre. Az Újpest már 2-0-ra vezetett a Groupama Arénában Andric, illetve Lencse góljával, de a szünet előtt Varga szépített, majd az 53. percben Leandro egyenlített. 2-2 is maradt a vége. „Ebben a meccsben minden benne volt, amit egy ilyen meccs tartogathat: gyors játék és gólok. A második félidőben szenvedélyesen, lendülettel játszottunk, megnyertük a párharcok nagy részét, benne volt a harmadik gól is. Az, hogy két gólos hátrányból egyenlítettünk a derbin, mutatja a mentális erőnket” – értékelt a hazaiak trénere, Thomas Doll.