Bayern München;Bajnokok Ligája;elődöntő;Atlético Madrid;Pep Guardiola;

2016-04-29 07:51:00

Újabb madridi csapás a tiki-takára

Az Atlético Madrid hazai pályán Saúl Níguez góljával 1-0-ra legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonásán, így előnnyel utazhat a jövő heti visszavágóra. Pep Guardiola, a bajorok vezetőedzője a találkozó után elmondta: nem elégedett csapata teljesítményével.

A Barcelona után a másik sztáralakulatot, a Bayern Münchent is legyőzte az Atlético Madrid labdarúgócsapata a legrangosabb európai kupasorozatban, ráadásul Lewandowskiék ellen sem kapituláltak Diego Simeone legényei. Ez azonban nem nevezhető csodának, vagy különösebb meglepetésnek, ugyanis a „matracosok” védelme szinte hibátlan. A legutóbbi 16 hazai BL-meccsből 14-szer érintetlen maradt Jan Oblak kapuja. A szlovén válogatott hálóőr nyolcadszor nem kapott gólt a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, ezzel pedig rekordot állított fel csapatában. A védelem és a kapusteljesítmény mellett a támadójáték is dicséretet érdemel, ugyanis a Bayern a 23. csapat, amely ellen az Atlético ebben a szezonban gólt szerzett. Csak a Villarreal és a PSV húzta ki kapott gól nélkül. A mérkőzés egyetlen találatát Saúl Níguez szerezte. A spanyol középpályás remek cselsorozat után juttatta a hálóba a labdát.

„Nagyszerű mérkőzés volt, mindenki hitt abban a munkában, amit elvégzett korábban, és itt, ezen a meccsen – mondta a találkozó után Diego Simeone, az Atlético vezetőedzője. – Remek iramban kezdtünk, az első félidő közel állt ahhoz, amiről álmodtunk, de a második félidő is élvezetesre sikeredett. A Bayernnek sok jó támadója van, minden csere csak erősítette a csapatot. A müncheniek jobbak voltak a második félidőben, de jól védekeztünk, nem volt ok az aggodalomra. Minden labdarúgó szeretne gólt lőni, és bármikor esély adódhat erre. Találatunk nagyszerű egyéni villanás eredménye, Saúl sokat fejlődött mostanában, ez nagyszerű hír számunkra. A továbbjutás kérdésköre még nem dőlt el, de szurkolóink támogatásával idegenben is betalálhatunk. Olyan kiegyensúlyozott mérkőzésre számítok akkor is, mint amilyen a mai volt, majd meglátjuk, ki értékesíti jobban lehetőségeit.”

Így látták a főszereplők
Fernando Torres: „Elértük azt, amit akartunk, előnnyel utazunk a visszavágóra.”
Antoine Griezmann: „A második félidőben kiderült, mennyire erős a Bayern, jobbnak láttuk, ha visszaállunk 4–4–2-es hadrendre. Meglehet, ez nem volt túl jó hír azoknak, akik a lelátón vagy a tévék előtt ültek, de ez a mi futballunk.”
Manuel Neuer: „A mester a szünetben felhívta a figyelmünket, hogy semmiképpen se kapjunk újabb gólt.”

Pep Guardiola, a bajorok trénere nem volt elégedett csapata teljesítményével. „A második félidőben a megfelelő tempóra váltottunk – nyilatkozta a spanyol edző, akinek az Atlético a „mumusa”, ugyanis a „matracosoknál” többször csak a Real Madridtól szenvedett vereséget vezetőedzőként. – Az Atlético gólja briliáns volt, de a mi hibánk előzte meg, csak álldogáltunk a gólszerző körül. Egyáltalán nem vagyok elégedett azzal, ahogyan játszottunk, és nem örülök az eredménynek sem. Ha hagyjuk őket a visszavágón kontrázni és párharcokat nyerni, nagyon nehézzé tesszük a dolgukat. Összességében jó kis meccset láthattunk, annak ellenére is, hogy pocsékul rajtoltunk. A kapott gól a lassú játékunk következménye volt, egyetlen párharcot sem nyertünk meg, és az Atléticónak bizony nem kell sok helyzet egy gólhoz.”

A Bayernek mostanában nem igazán megy idegenben, sorozatban a nyolcadik alkalommal nem tudtak nyerni a legrangosabb európai kupasorozat egyenes kieséses szakaszában. Az viszont a németek mellett szól, hogy hétszer kapott ki a csapat 1-0-ra a playoff első felvonásán, s ebből ötször továbbjutott. Hogy ki jut a döntőbe? Az egy hét múlva kiderül. A visszavágót május 3-án rendezik a müncheni Allianz Arénában.