Mecénások Klubja;Szeged;kajak-kenu;Kozák Danuta;Dombvári Bence;olimpiai válogató;

Duplázó kajakosok

A kajakos Kozák Danuta, Dombvári Bence és Horváth Bence, valamint a kenus Vasbányai Henrik második győzelmét aratta a tegnapi versenynapon a sportág első olimpiai válogatóján, Szegeden. Kozák és Dombvári a szerdai egyes siker után párosban duplázott, Horváth és Vasbányai pedig az egy nappal korábbi páros győzelem után ezúttal egyesben lett a legjobb.

A férfi kajak kettesek 1000 méteres döntőjében Hufnágel Tibor és Dombvári duója esélyeshez méltóan gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, a többiek megszorongatni sem tudták őket. A második helyen meglepetésre az újpestiek hajójában Doba Richárd és Czompa Tibor futott be. A tavaly eltiltását töltő Dombvári szerdán egyesben is nyert, így a jövő heti, duisburgi olimpiai pótkvalifikációs versenyen mindkét számban vízre szállhat egy kilométeren.

A másik csütörtöki 1000 méteres finálé, a férfi kenu egyesek versenye kiélezett küzdelmet hozott. A győri Varga Dávid kezdett a legjobban, sokáig vezetett is, de a hajrában megelőzte őt az erejét jól beosztó Vasbányai és Kiss Tamás is. A 2008-as pekingi olimpia bajnoka, Vajda Attila némi meglepetésre a végére elfáradt, és ötödikként zárt.

A férfi kajakosok sprintszámában, 200 méteren az egy nappal korábban párosban is első győri Horváth Bence végzett az élen, így ebben a számban ő indulhat majd a jövő héten, a németországi pótkvalifikációs regattán.

A nőknél K-2 500 méteren igazi sztárparádét láthattak a nézők a döntőben. A legjobban a Kárász Anna, Vad Ninetta duó rajtolt, de a nagy esélyes, világbajnoki címvédő Szabó Gabriella, Kozák Danuta kettős hamar átvette a vezetést, és magabiztos versenyzéssel megnyerte a futamot. Kárászék lettek a másodikak, míg a harmadik helyen a Csipes Tamara, Kovács Katalin egység futott be. Fazekas-Zur Krisztina és Douchev-Janics Natasa múlt héten alakult duója hetedikként ért célba.