vereség;jégkorong vb;amerikaiak;

2016-05-13 19:42:00

Jégkorong vb - Vereség az amerikaiaktól

A magyar válogatott – amely a 16-os mezőnyben egyedül pont nélküli – tegnap 5-1-re kikapott az esélyesebb amerikai csapattól az oroszországi jégkorong-világbajnokság szentpétervári csoportjának ötödik fordulójában.

Az amerikaiaknál több, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő sztár is játszott, közülük is kiemelkedett Nick Foligno és Dylan Larkin. Kiegyenlített játékot hoztak az első percek, nem esett neki Rich Chernomaz szövetségi kapitány csapatának az ellenfél. Vaynak az ötödik percben kellett először nagyot védenie. Lassan azonban átvették az irányítást az amerikaiak. Húsz perc után 15-1 volt a kapura lövési arány.

A második harmad elején egy védelmi hiba után a honosított Sarauer Andrews közelről a kapuvasat találta el. A fogadóirodák előzetesen 60-szoros pénzt ígértek magyar vezetés esetére. A túloldalon egy rossz magyar kiugrási kísérletet követően Foligno fordult le, és kilőtte a bal felső sarkot. Tizennyolc másodperc múlva szép korongjáratás után Vince Hinostroza kapásból lőtt ugyanoda. A 35. percben Larkin éles szögből lőtt gólt a meglepett Vaynak: a rövid sarkot rosszul fogó kapus térdhajlatáról pattant be a pakk.

Az utolsó játékrészben Foligno és Connor Murphy talált még a magyar kapuba. Miles Wood büntetése alatt viszont egy szép háromszögelés után Sofron István állította be a végeredményt. A kapura lövésben 37-8-ra voltak jobbak az amerikaiak.

A magyaroknak akkor marad esélyük a bennmaradásra, ha a szombaton, közép-európai idő szerint 15.15 órakor (Tv: Sport 1) kezdődő összecsapáson legyőzik a fehéroroszokat. Ez még egyszer sem sikerült: egy döntetlen és tíz vereség a mérleg.