magyar válogatott;Elefántcsontpart;

2016-05-21 07:56:00

Magyarország-Elefántcsontpart - Közepes lett a főpróba

Nem született találat a Magyarország-Elefántcsontpart barátságos találkozón, amely a magyar labdarúgó válogatott budapesti főpróbája volt a június közepén kezdődő Európa-bajnokság előtt. A nagy iramúnak semmiképpen sem nevezhető találkozón igazságos döntetlen született.

Európa-bajnoki főpróbáját tartotta a magyar labdarúgó válogatott Elefántcsontpart ellen, hiszen a Groupama Arénában már nem lép pályára Bernd Storck együttese az Eb-ig. Ez volt a magyarok első találkozója az afrikai csapattal szemben. Hogy mennyire tekinthetjük ezt jó erőfelmérőnek, erre nehéz megadni a választ. Az elefántcsontpartiak elvileg rendkívül erősek, hiszen 2015-ben megnyerték az Afrika-kupát, s eljutottak a 2014-es brazíliai világbajnokságra is. Tény azonban az is, hogy ilyen összeállításban, mint most, még nem léptek pályára. A francia származású szövetségi kapitány, Eric Dussuyer három újoncot is avatott, de például a jobboldali középpályás Seri is eddig csak egyszer szerepelt a nemzeti tizenegyben. Aki sokat nézte Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC meccseit, régi ismerősként üdvözölhette a berliniek támadóját, Salomon Kalout, aki egyébként ebből az együttesből messze a legtapasztaltabb a maga 81 válogatottságával. Mindenesetre Dussuyer meg is jegyezte, kíváncsi arra, hogy az újoncok mire lesznek képesek.

FOTÓ: SZALMÁS PÉTER

A vendégek számára nyilván Yaya Touré kiesése jelentette a legnagyobb gondot. Ugyanakkor a magyarok német kapitánya Elekre, Németh Krisztiánra és Korcsmárra sem számíthatott.

A közönségre igazán nem lehetett panasza a magyar együttesnek, hiszen 19 900-an foglaltak helyet a Ferencváros stadionjában. Aktívabb volt válogatottunk. A 29. percben egy labdavesztés után Kleinheisler egyből lőtt, de fölé tüzelt. Négy percre rá Nagy Ádám remek labdával ugratta ki Gyurcsót, aki a bal oldalról, éles szögből lőtt, de kiütötte a kapus a labdát, a kipattanót azonban Szalai nem tudta a hálóba juttatni. Ezek voltak az egyébként elég csendesen csordogáló első félidő legnagyobb történései. A kapura lövések száma az első 45 perc után 3-0 volt a magyaroknak.

A második félidő elején kis híján megszerezték a vezetést a vendégek, de Kalou fölé fejelt. Kicsit visszaesett a magyar válogatott teljesítménye talán azért, mert Nagy Ádám, aki az első félidő legjobbja volt, elfáradt, majd le is cserélte Storck. A félidő derekán aztán ismét kezébe vette az irányítást a magyar csapat, ám ez helyzetekben nem igazán mutatkozott meg. A közönség akkor tört ki hangorkánban, amikor végre beállt a publikum által már percek óta követelt Böde.

A vendégeknél „hosszabb” lehetett a kispad, mert ahogy cseréltek a csapatok, úgy lett egyre erősebb Elefántcsontpart, amely láthatóan mind jobban bírta erővel is. Egyre több helyzet alakult ki a félidőben csereként beállt Gulácsi kapuja előtt, de talán Storck szerkezeti átalakítása sem jött be, aki ekkor már egyszerre szerepeltette Bödét, Szalait és Nikolicsot, ezzel azonban fellazult a középpályánk. Végül aztán maradt az igazságosnak mondható gól nélküli döntetlen.