Cseh László;vizes eb;

2016-05-21 07:59:00

Cseh László százon is repeszt

Két számban reménykedhetünk aranyban a londoni úszó Európa-bajnokság szombati napján. Kapás Boglárka 1500 méter gyorson, míg Cseh László 100 méter pillangón kvalifikálta magát első helyen a mai döntőbe.

A friss kétszeres Eb-győztes Kapás Boglárka ott folytatta, ahol tegnap abbahagyta az úszók londoni kontinensviadalán. A brit fővárosban 800 méteren és a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként csúcsra érő aranyos úszóhölgy 1500 méter gyorson a legjobb idővel kvalifikálta magát a mai fináléra.

„Azért a közepe nem esett annyira jól a tegnapi 800 és 4x200-as gyorsváltó kombó után, de az idő teljesen jó, sőt, meggyőződésem volt, hogy Belmonte sokkal jobbat fog úszni nálam. Ez szép meccs lesz” – fogalmazott Kapás. A szám döntőjében még egy magyarért szoríthatunk majd szombaton, Juhász Adél hatodik idővel ment tovább.

Cseh László 200 méter pillangó után 100-on sem talált legyőzőre, s a teljes mezőnyt maga mögé utasítva 4-es rajtkőről csobbanhat majd a medencébe a mai döntőben.

„Jó volt, holnap pedig még gyorsabb leszek, ebben biztos vagyok” – mondta röviden a Londonban korábban arany és ezüstérmet szerzett sportoló.

Ami a döntőket illeti, Gyurta Gergő 800 méter gyorson hetedik lett. Szilágyi Liliána hatalmasat küzdött a 100 méter pillangó fináléjában, s mindössze két századdal csúszott le a dobogóról. A 4x100 méteres vegyes gyorsváltóban a Kozma Dominik, Takács Krisztián, Sebestyén Dalma, Jakabos Zsuzsanna négyes ötödik helyen csapott a célba.

A hétvégi magyar program

Szombat:

Nők

50 méter mell (Sebestyén Dalma)

200 méter pillangó (Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma)

1500 méter gyors (Kapás Boglárka, Juhász Adél)

200 méter gyors (Verrasztó Evelyn, Késely Ajna)

Férfiak

50 méter gyors (Takács Krisztián, Holoda Péter, Bohus Richárd)

100 méter pillangó (Cseh László)

4x200 méter gyorsváltó

200 méter hát (Balog Gábor)

Vasárnap:

Nők

400 méter gyors (Kapás Boglárka, Késely Ajna, Juhász Adél, Risztov Éva)

4x100 méter vegyesváltó

Férfiak

400 méter vegyes (Verrasztó Dávid, Gyurta Gergő, Grátz Benjámin)

Az előfutamokat 10 órától rendezik, míg az elődöntőkre és a döntőkre 17 órától kerül sor, s élőben közvetíti az M4.