Manchester United;FA Kupa;Van Gaal;

Nem segít Van Gaalnak a kupadiadal

Igazi focikrimi zajlott a Wembley-ben, az angol FA Kupa döntőjében. a Manchester United ugyanis a kétszer 15 perces hosszabbítás után győzte le a Crystal Palace gárdáját, ezzel a 135. kupa győztesei a vörös ördögök lettek.

A 88 619 néző előtt játszott találkozó nagy részében az United dominált. A második félidőben ráadásul az együttes kétszer is a kapufát találta telibe, Fellaini, majd Martial révén. Meglepetésre a Palace szerezte meg a vezetést a 78. percben Puncheon találatával. Három perccel később azonban a MU egyenlíteni tudott a spanyol Mata nyomán. A hosszabbítás első félideje nem alakult jól a manchesteriek számra, hiszen Smalling megkapta második sárga kártyáját. Aztán a 111. percben Lingardnak így is sikerült megszereznie a győztes találatot (2-1).

Louis Van Gaal második manchesteri évében az első trófeát szerezte meg a MU számára, igaz, a szurkolókban azért így is van nem is kis hiányérzet az együttes szereplésével kapcsolatban. „Fantasztikus, hogy megnyertük a kupát. A klubnak, a szurkolóknak és természetesen nekem is. Már négy országban sikerült kupát nyernem, ezt nem sok tréner mondhatja el rajtam kívül magáról” – fejtette ki szokásos „szerénységével” a holland edző.

Ez a hőstett aligha győzi meg a klubvezetést. Egybehangzó brit sajtóértesülések szerint a Chelsea volt trénere, José Mourinho ülhet le a manchesteriek kispadjára a következő szezontól. Van Gaal ugyan a finálét követő sajtóértekezleten is abból indult ki, hogy ő marad az edző, a lapok szerint a portugál már a meccs előtt megállapodásra jutott a vörös ördögök vezetőségével, s már kedden hivatalosan is bemutatják.