vereség;MVM-Veszprém;férfi kézilabda BL;Kielce;

2016-05-29 22:36:00

BL-döntő - Parádé után drámai vereség

Hiába vezetett kilenc góllal is a Veszprém férfi kézilabdacsapata a Kielce ellen a Bajnokok Ligája kölni fináléjában, végül büntetőkkel vereséget szenvedett, így a bakonyiak harmadszor is ezüstéremmel zárták a legrangosabb európai kupasorozatot. A bronzérem a PSG-é lett.

Remekül kezdte a Bajnokok Ligája kölni döntőjét a Veszprém férfi kézilabdacsapata a Kielce ellen. A bakonyiak nyolc perc játék után már 4-1-re vezettek. A folytatásban nagyobb fokozatra kapcsoltak a lengyelek, ám így sem tudtak faragni háromgólos hátrányukból, jött is az időkérés Talant Dujsebajevtől. A kényszerpihenő után is dominált a Veszprém, s minden sárgamezes találatot magyar gól követett, így 17-13-as vezetéssel vonulhattak a szünetre Nagy Lászlóék.

A folytatásban is uralták a játékot Xavi Sabaté fiai, s előbb öt-, majd hatgólosra növelték előnyüket hét perc játék után. Magyar parádé zajlott a pályán, hiába próbálkozott időkéréssel életet lehelni játékosaiba Dujsebajev, nem sikerült, s hatról kilencre nőtt a különbség. A zárófelvonásra azonban valami megtört, s sorozatban kilencszer voltak eredményesek a lengyelek (28-28).

Ám a vezetést nem sikerült átvenni köszönhetően Alilovicnak, aki két büntetőt is hárított az utolsó két percben, de így sem szerezte meg a győzelmet a magyar bajnok (29-29). A hosszabbításban sem született döntés (35-35), következhettek a büntetők, melyben a Kielce bizonyult jobbnak (4-3), így a Veszprém harmadszor végzett a második helyen a legrangosabb európai kupasorozatban. A bronzérmet a PSG szerezte meg, miután 29-27-re legyőzte a THW Kiel csapatát.

Lemondott Kálomista Gábor
Lemondott Kálomista Gábor, a veszprémi férfi kézilabdaklubot működtető gazdasági társaság vezérigazgatója azután, hogy a magyar csapat kilencgólos előnyről elveszítette a Bajnokok Ligája döntőjét.
„A klub jó kezekben van, biztos anyagi lábakon áll évekre előre. Sajnos, valami plusz hiányzik ahhoz, hogy BL-t nyerjünk. Az ötéves tervben most értünk volna a csúcsra, és minden adott volt, hogy ott is legyünk. Nem bírom már az ilyen izgalmakat, feszültséget. Lemondok” - jelentette be Kálomista Gábor a kölni csarnok sajtóközpontjában, magyar újságírók előtt.