Roland Garros;Novak Djokovic;Andy Murray;

Djokovic a Garros ásza

A francia nyílt tenisztorna férfi egyesének fináléjában a világelső Novak Djokovic a második helyen kiemelt Andy Murrayvel csapott össze.

A szerb remekül kezdett, fogadóként azonnal elvette a skót adogatását. Murray ettől nem zuhant meg, egyből visszabrékelte, majd 2-1-es vezetésénél újból elnyerte Djokovic szervajátékát, innen pedig már nem is veszítette el az első szettet. A második játszmában a világelső fokozni tudta a tempót, labdája volt a 4-0-hoz, azonban Murray végül hozta a második adogatását. A francia publikum az első pillanatoktól kezdve Djokovic mellett állt, s kitörő tapssal fogadta a szerb egyenlítését. Az első felvonásban sokat hibázott, ám ezt követően át tudta venni az irányítást.

Murray a harmadik szettben sem tudta feltartóztatni ellenfelét, ráadásul a fáradtság jelei a brit játékosnál mutatkoztak meg előbb. 1-1 után elveszítette adogatását, majd Djokovic még egy alkalommal brékelte Murrayt, s a szerb ennek köszönhetően átvette a vezetést. Innen pedig már nem volt visszaút. A negyedik szettben is hasonló játékot produkáltak a felek, mint az előző kettőben. A skót azonnal elvesztette a szervajátékát, a világelső pedig játszi könnyedséggel hozta a sajátjait. 5-2-es állásnál megremegett a keze, adogatóként nem tudta befejezni a meccset. Végül azonban összeszedte magát és feltette az i-re a pontot.

A 29 esztendős teniszező első alkalommal győzött a Roland Garroson, s begyűjtötte egyetlen hiányzó Grand Slam trófeáját. Ez a siker azért is különösen fontos számára, hiszen így mind a négy GS-torna címvédőjének mondhatja magát. Ilyenre utoljára 1969-ben volt példa a férfiak mezőnyében. "Most már valóság, az egész karrierem során talán ez a legnagyobb pillanat" – értékelt a mérkőzést követően Djokovic.

A szombati női fináléban viszont nem érvényesült a papírforma: a világelső Serena Williams két szettben kapott ki a negyedik helyen kiemelt, mindösszesen 22 éves Garbine Muguruzától.