A Miniszterelnökséget vezető miniszter tovább fújta a jól már ismert, Orbán Viktor által is sűrűn hangoztatott fideszes álláspontot, miszerint nincs szükségünk bevándorlókra, nem fogadunk be senkit, Magyarországot meg kell védeni, hiszen nőtt a terrorfenyegetettség stb stb. Itt megjegyezte Lázár, hogy a kormány rendszeresen kapja az információkat a foci-Eb-ről. Elmondása szerint jelenleg minden információ arra utal, hogy nincs kiemelt veszély, de nagy a terrorcselekmény megtörténésének kockázata.
A miniszter bejelentette, hogy Trócsányi László igazságügyi miniszter vezetésével létrejött a kormányzaton belül egy migránsügyi munkacsoport, amelyben az igazságügyi tárca mellett a Belügyminisztérium és a Miniszterelnökség vesz részt. A munkacsoportban részt vevő három miniszternek a jövő pénteki kormányülésre kell jelentést készítenie a bevándorlás jogi szabályozásával kapcsolatos aktuális helyzetről az Európai Unió és Magyarország viszonylatában. Megvizsgálják majd például az EU jogalkotási folyamatát, a V4-es együttműködést és a népszavazási kilátásokat - tájékoztatott Lázár János.
A költségvetésről a miniszter felidézte, hogy elfogadta a Parlament a 2017-es büdzsét, amely meghatározza a mindennapok kereteit. Módosították a tavalyit is, átalakította a kormány a migránsügyi jogszabályokat, ahogy a közoktatásiakat is, megalakultak a kis-Klikek, és változott a településképi jogszabály is, a települések meghatározhatják a védendő településképet. Lázár szerint az adóeljárások radikális reformja is várható, a cél pedig, hogy gyorsítsák az EU-s források lehívásának menetét, és hogy egyszerűsítsék az adófizetést, ezért jövő héten tárgyalnak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával.
Lázár a bürokráciacsökkentéssel kapcsolatban bejelentette, hogy mintegy 80 törvény módosítását kezdeményezik ősszel. A mintegy negyven intézményt érintő döntés értelmében egyszerűsítették az ügyintézést, ami ezáltal még olcsóbb is lett - hangoztatta a miniszter, hozzátéve, hogy 2017 januárjáig ez a megszűnési folyamat befejeződik. A minisztériumok beolvasztják az intézményeket, és ezt minimum 20 százalékos költségvetéscsökkenéssel kell megtenniük. "Lesznek elbocsátások" - jelezte előre a miniszter, de szerinte a mostani gazdasági helyzetben ez nem szabad, hogy nagy problémát jelentsen, a közszolgák munkát fognak találni, Budapesten ugyanis munkaerőhiány van - legalábbis a kormány statisztikája szerint.
A miniszter beszélt az oktatásról is. Szerinte a kormány felelőssége, hogy megszervezze a magyar közoktatást, ezért számos jogszabály módosul a közoktatásban, és ez a munka folytatódik, az oktatás minőségének javítása érdekében. Létrejöttek az új területi intézményfenntartó központok is, ami bár vitákat generált, de a kormány ezt is megoldotta - hangoztatta Lázár. Újságírói kérdésre a miniszter elmondta, hogy a bölcsődei dolgozók 7 milliárd forintos bérkiegészítést kapnak jövőre. A kórházi adóssággal kapcsolatban a miniszter ígéretet tett, hogy idővel minden tartozást ki fog fizetni a magyar állam. Mint mondta, 50-60 milliárdos kifizetés jöhet, de ez folyamatosan csökkenő tendencia.
A nemzeti buszgyártó stratégiáról Lázár azt mondta, hogy versenykörülmények között kell helyt állniuk a magyar cégeknek. A miniszter kijelentette, hogy a magyar feldolgozóipart és élelmiszer-kiskereskedelmet meg kell erősíteni, a kormány ennek megvalósításáról társadalmi egyeztetést kezdeményez az agrár- és az iparkamarával, valamint más ágazati érdekképviseletekkel. Mint mondta, a multinacionális nagyvállalatok egy részének ideje volna elhagyni az országot ahelyett, hogy "Magyarországra zúdítja Európa élelmiszer-ipari szemetét".
A kormány a jövő heti ülésén véglegesíti a 2022-ig megépülő vagy fejlesztendő közutak és vasútvonalak körét - jelentette be Lázár. Mint mondta: cél, hogy az autópályák az országhatárig érjenek, de az is, hogy a megyei jogú városokat bekössék a fontosabb úthálózatba. A fontosabb közlekedési csomópontok fejlesztéséről is szólt. A kormány egy balatoni körvasút építéséről is döntést hoz - fűzte hozzá.
A 3-as metróval kapcsolatban az Origo felidézte, hogy Tarlós István főpolgármester szerint bizonyos köröknek az az érdeke, hogy csússzon az átadás. Lázár szerint a kormány érdeke, hogy a főváros sikeres és minél fejlettebb legyen, kikerülve a kérdést, hogy kinek az érdekében is állhat a metrófejlesztés hátráltatása.
A Népszabadság a foci Eb-ről és a magyar sikerről kérdezte a minisztert, mire Lázár önelégülten belekezdett dicsérő szavaiba: "magam is abban vagyok érdekelt, hogy sikeresek legyünk az Eb-n, nagyon komoly teljesítményt tettek le az asztalra a futballisták. Az első eredmények látszanak, hogy nagyon komoly fejlesztések voltak a futballban - mondta Lázár, hozzátéve, hogy végre van nemzeti öröm az országban. A politikus elmondta, hogy az osztrák-magyar meccset gyerekei társaságában nézte, de ő nem megy Franciaországba az Eb-re, helyette inkább itthon készíti elő a kormányülés döntéseit. A Népszava kérdésére Lázár elmondta, hogy Orbán Viktor távollétében - amíg a kormányfő Franciaországban van a foci Eb-n - Semjén Zsolt látja el a miniszterelnök feladatait.
A foci Eb még többször visszatért a Kormányinfó alatt. A minisztert arról faggatták, hogy akkor se megy-e el az Európa-Bajnokságra, ha Magyarország továbbjut. Erre nemleges választ adott, majd megdöbbentőnek nevezte, hogy sokan azért drukkolnak a magyar focisták ellen, hogy a veszteség bizonyítsa a politikai vezetés hibáit.
Lázár a Népszabadság tulajdonváltásáról azt mondta, hogy a miniszterelnök napirendjén nem szerepel, hogy erről tárgyaljon. Egyébként is: a kormány nem foglalkozik a magyar sajtótermékek sorsával - ezt maga a miniszter jelentette ki a Népszava kérdésére válaszolva.
A földtörvény kapcsán indult bírósági eljárásról a miniszter azt mondta, hogy a kormány áll elébe. Mindig a kormány irányította a takarékszövetkezeti integrációt, és nem Spéder Zoltán - jelentette ki Lázár, aki a takarékszövetkezeti integrációval kapcsolatban személyes viszonyokat nem akart kommentálni.
A Kormányinfón szóba került az Orbán-roadshow is. Lázár elmondása szerint a kormányfő mindenhová el fog menni, így Hódmezővásárhelyre és a szocialista vezetésű Szegedre is, amik mindezidáig kimaradtak a milliárdos fejlesztések ígéretéből.