amerikai futball;

2016-06-19 22:36:00

Elképesztő végjáték - Miskolc lett a bajnok

A Miskolc Steelers nyerte a magyarországi amerikaifutball-bajnokság kiemelt osztályának (HFL) döntőjét: a borsodiak a sorozat vasárnapi fináléjában 19-16-ra győzték le a Budapest Cowbells együttesét.

A Miskolc ezzel a sorozat történetének első vidéki győztese lett. Az első félidő egyetlen pontszerzését a borsodiaknak sikerült bemutatniuk, az irányító Vasyl Jordan passzát Anthony Benson húzta le az end zone-ban. A fordulást követően gyorsan egyenlített a Cowbells, a rutinos futó, Cseperkáló Péter szerzett könnyű TD-t. A fővárosiak öt perccel a találkozó vége előtt a villámgyors válogatott futó, Roják Richárd gyönyörű akciójával fordítottak, igaz, az extra pontot blokkolták.

A rendkívül hosszú, és számos szabálytalansággal tarkított ellentámadás végén a miskolciak Eaton Demetrius Lamar futásával egyenlítettek, de hatalmas hibát követtek el, hiszen itt is blokkolták a jutalomrúgást (13-13). A Cowbellsnek még lehetősége volt visszatámadni, de a pálya közepén elvesztette a labdát. A Miskolcnál ugyanakkor a következő játékban a mezőny egyik legjobbja, Troy Rice hibázott - kiverték a kezéből a játékszert -, s így újra a Cowbells jöhetett. A budapestiek egy hosszú átadás után, húsz másodperccel a vége előtt 20 yardra kerültek az end zone-tól, Szentirmai Zoltán pedig 16 másodperccel a vége előtt értékesítette a mezőnygólt.

A hazai szurkolók gyakorlatilag már a győzelmet ünnepelték, a kirúgást azonban Troy Rice az egész pályán keresztül cikázva visszahordta TD-re, megszerezve ezzel a győzelmet csapatának.