A portál szerint Farkas Flórián a megyei roma önkormányzatok vezetőit és tagjait toborozza új szervezetébe, az Országos Cigány Érdekegyeztető Tanácsba, ráadásul állítólag sokan tudtuk nélkül kerültek fel listájára. Ezzel a fideszes politikus a portál szerint több százezer szavazót akar elcsenni a Lungo Dromtól a 2018-as választásokra. Sőt Farkas tervei szerint, ha az Országos Cigány Érdekegyeztető Tanácsba sikerül tömöríteni a roma szervezeteket, akkor a Lungo Drom vagyonát is átmentik az új tömörülésbe. A tagtoborzás éppen ezért már gőzerővel zajlik Borsod, Bács-Kiskun, Csongrád, Pest és Szolnok megyékben, ezért Hevesben a települési roma önkormányzatok összefogást terveznek Farkas terjeszkedése ellen.
Nem véletlenül próbál menekülni a süllyedő hajóból a miniszterelnök szolnoki jó barátja, hiszen nagyon úgy néz ki, erőteljesen fogy körülötte a levegő, s nem csak a Lungo Drom oldaláról. "Ha Farkas Flóriánnak tiszta a lelkiismerete és igaza van, akkor meg kell jelennie az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) előtt" - közölte például Lázár János a legutóbbi kormányinfóján arra utalva, hogy az OLAF június 17-én "érintett személyként" akarta kikérdezni a miniszterelnöki biztost. A Híd a munka világába, valamint az Út a szakmaválasztáshoz projektekről lett volna szó, de Farkas nem jelent meg a meghallgatáson. A hátrányos helyzetű cigányok munkába segítésére indított program során egyébként annyi szabálytalanságot követett el az - egykor szintén Farkas által irányított - Országos Roma Önkormányzat (ORÖ), hogy az eredeti tervek ellenére az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) meg sem kísérelte lehívni a projektre rendelkezésre álló európai uniós forrást. Ez azt jelenti, hogy teljes egészében a hazai költségvetés finanszírozta a felzárkóztatási programban elköltött 1,6 milliárd forintot.
A Miniszterelnökséget vezető miniszternek nem ez az első olyan kemény üzenete, amit nyilvánvalóan Farkasnak szánt: tavaly novemberben az ORÖ körüli botrányokra utalva úgy fogalmazott, nem az számít, ha egy roma politikus karrierje "megy a lecsóba", mert egy politikus bukásánál sokkal fontosabb a romák társadalmi integrációjának a kérdése és a népcsoport élethelyzetének javítása, mert ha nem így lenne, az egész ügyet tenné hiteltelenné. Csakhogy Farkas valószínűleg már "menthetetlen", mivel az általa sokáig vezetett ORÖ-nek is tartania kell a büntetőjogi következményektől. Továbbra sem tudni ugyanis, hogy a roma szervezet miből fogja törleszteni az 1, 6 milliárd forint támogatást az Emminek, amelyet az említett programok leállítását követően vissza kell(ene) térítenie. Eközben az ORÖ-nél további hatósági vizsgálatok is zajlanak, valamint hónapok óta belháború is folyamatban van a Farkas felelősségét firtatók és a miniszterelnöki biztost pártolók között.