Ebben vélhetően nagy szerepe van annak is, hogy bár a közvélemény-kutatás nyilvánosságra hozatala megegyezett azzal a New Hampsireben tartott kampányrendezvénnyel, amelyen Clinton korábbi legnagyobb ellenfele, Bernie Sanders hivatalos és ünnepélyes keretek között jelentette be, hogy támogatja a volt külügyminisztert annak érdekében, hogy ne a Donald Trump legyen az Egyesült Államok elnöke.
A vermonti szenátor, aki az utolsó percig nem lépett vissza a versenytől és egy hónapja még nyilvánvaló vereségét sem ismerte el vereségét és igencsak késlekedett ellenfele elnökjelöltségét támogatni, most arra kérte híveit, hogy segítsék a Demokrata Pártot és Hillary Clintont, hogy novemberi elnökválasztáson legyőzze Trumpot, mert mint fogalmazott, az idei elnökválasztás az Egyesült Államok jövőjéről szól.
Az Ipsos felmérése ugyan július 8 és 12 között zajlott, Sanders hivatalos bejelentése előtt, de már annak tudatában, a szenátor nyílt támogatás pedig további voksokat jelenthet Clinton számára. A mostani adatok szerint Hillary Clinton támogatottsága 46 százalék azok körében, akik valószínűsítik szavazási részvételüket, Donald Trumpé pedig 33 százalék. Viszonylag magas azonban azok aránya, akik azt nyilatkozták, hogy egyik jelöltre sem voksolnának, ők 21 százalékot tesznek ki.
Az eddig végzett felmérésekben általában Clinton vezetett, a legszorosabb eredményt május elején mértek.