A párt alelnöke csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a kabinet azért akar új gyülekezési törvényt készíteni, hogy a Fidesz politikusait megvédjék az emberek jogos felháborodásától. Hangsúlyozta, hogy miközben a kormánypártok számára most kiemelten fontos lett a család, az otthon védelme, a fideszes politikusok egy évtizeddel ezelőtt még Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök háza előtt tüntettek. A gyülekezési jog korlátozása a legsúlyosabb demokráciaellenes lépés - összegzett.
Arra a felvetésre, hogy az Alkotmánybíróság mulasztásos alkotmánysértést állapított meg az ügyben, a politikus azt felelte: az Ab "mára nyíltan a Fidesz elvtelen kiszolgálójaként működik", ezt a döntését is a kormánypárt érdekében hozta meg.
Az Alkotmánybíróság (Ab) kedden nyilvánosan kihirdetett határozatában mulasztásos alkotmánysértést állapított meg, mert szabályozatlannak ítélte a gyülekezési jog és más alapjogok összeütközésének kezelését.
Az alkotmányjogi panasz benyújtója a 2014. december 19-én a devizahitel-károsultak érdekében tartott egész napos fővárosi demonstrációsorozat egyik résztvevője volt. Szerinte alaptörvénybe ütközik és sérti a békés gyülekezéshez való jogot, hogy a rendőrség, majd a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság megtiltotta a tüntetést a miniszterelnök Cinege utcai házánál és a Markó utcában, a Kúriánál.
Az Ab megállapította, hogy a demonstráció megtartását egyes helyszíneken előzetesen megtiltó döntésében a rendőrség és a bíróság kibővítette a gyülekezési törvényben szereplő előzetes tilalmi okokat egy feloszlatási okkal, mások jogainak sérelmével. A gyülekezési jog ilyen jellegű korlátozására pedig azért került sor, mert a jogalkalmazók alapjogok összeütközésével szembesültek, amelyet ilyen módon jogértelmezéssel próbáltak feloldani.
Trócsányi László igazságügyi miniszter ezt követően kedden bejelentette, hogy a kormány új gyülekezési törvényt készít elő, hogy korrigálja az Alkotmánybíróság (Ab) által kedden megállapított mulasztásos alkotmánysértést.