Lovasberény;kormányüdülő;

Lovasberényi sajtótájékoztató. FOTÓ: NÉPSZAVA

- Az OTP-hez kötődik Lovasberény megvásárlója

Két hete igyekszünk megtudni, megfelel-e a valóságnak az az értesülésünk, hogy eladták a lovasberényi volt kormányüdülőt. Lázár János kancelláriaminiszter a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz (MNV Zrt.) irányította munkatársunkat, amikor azt kérdezte: igaz-e, hogy az üdülőt L. Simon László akkor még miniszterelnökségi államtitkár, vagy gazdasági köre vásárolta meg, és aki ezt kérdésünkre tagadta. L. Simont leváltották beosztásából, mi pedig csak részleges információt kaptunk a vagyonkezelőtől, miközben Lázár a Kormányinfón még e héten is azzal buzdította munkatársunkat, ne adja fel, nyomozzon tovább.

Ma közleményt kaptunk a vagyonkezelőtől, amelyben tudatják: sikeresen értékesítették a Hotel Lovasberényt. E szerint a vagyonkezelő csütörtökön írta alá az adásvételi szerződést a nyertes ajánlattevő Lido Immo Ingatlanhasznosító Kft.-vel, amelynek tulajdonába került a több mint 2 éve már nem kormányüdülőként funkcionáló, állami kézben lévő Hotel Lovasberény. Az ingatlan 176 000 000 forint+áfáért kelt el. A tavaly szeptemberben indított értékesítési folyamat az Elektronikus Árverési Rendszeren keresztül történt. A vevő kilétét az MNV Zrt. közleménye szerint - a sajtóban megjelent hírekkel ellentétben - nem titkolták, csak a jogszabályi előírásoknak megfelelően az adásvételi szerződés megkötéséig nem hozhatták nyilvánosságra.

A vagyonkezelő által megnevezett vevőt, a Lido Immo Kft.-t 2015 november 29-én alapították, jegyzett tőkéje 3 millió forint, székhelyét a Nádor utcába jegyezték be, 2015-ös pénzügyi beszámolója szerint - értelemszerűen - éves nettó árbevétele nem volt. Ügyvezetője Ecsedi Ferenc István, illetve Jászai Enikő, aki elérhetőségként OTP-s e-mail címet adott meg. Őt levélben kérdeztük: mi a céljuk a megvásárolt üdülővel. Válaszát várjuk. A cégnyilvántartás szerint egyébként a Lido Immo tulajdonosa az OTP Nyrt., a lovasberényi kormányüdülőt megvásárló Lido Immo pedig valószínűsíthetően egy erre a célra alapított projektcég.

A magyar hatóságok nem csak azokat toloncolják vissza Szerbiába, akiket a határtól számított nyolc kilométeres zónán belül fognak el, olyanokkal szemben is alkalmazzák ezt az eszközt, akik eljutottak akár már Budapestre is - erről a BBC budapesti tudósítója számolt be a szerb-magyar határról. A rendőrség cáfol.