Célegyenesben a vívók felkészülése

2016.07.22 07:53
Imre Géza FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES
Fotó: /
Négy különböző helyszínen készülnek Rióra vívóink. Párbajtőr olimpikonjaink Tatán edzenek, Szász Emese, Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András és Somfai Péter felkészülését számos szakember mellett 25 edzőpartner segíti.

“Mindenki egészséges, teszi a dolgát. Nagyszerű érzés látni azt, hogy ennyien és ilyen lelkesedéssel segítik ennek az öt embernek a célját. Mindenkiről csak a dicséret hangján beszélhetek” – számolt be a Magyar Vívó Szövetség honlapjának Udvarhelyi Gábor szövetségi kapitány.

Női kardozó Európa-bajnokunk, Márton Anna a férfi kardozókkal együtt Németországban, tőrözőink, Mohamed Aida és Knapek Edina Olaszországban készült a héten. Szilágyi Áronék felkészüléséről a világ-, Európa- és olimpiai bajnok Szilágyi edzője, Decsi András nyilatkozott.

“Megérkezett hozzánk Áron és Decsi Tamás mellé Szatmári András, valamint Gémesi Csanád. Így aztán edző édesapámmal és Bodnár József sportmasszőrrel együtt heten vagyunk az edzőközpontban. A németek mellett itt vannak a franciák is, erős ellenfelekkel tudunk készülni az olimpiára.” A riói játékok vívószámait augusztus 6. és 14. között rendezik.

Fucsovics 1:6-ról fordított és nyert Bécsben

2018.10.22 15:53
Korábbi felvétel
Fotó: AFP/ CHRISTOPHE SIMON
Fucsovics Márton szetthátrányból fordítva legyőzte a kanadai Felix Auger-Aliassime-t hétfőn a 2,2 millió euró (69,4 millió forint) összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában.
A világranglistán 40. magyar játékos több szempontból is szerencsével járt eddig az osztrák fővárosban: bár eredetileg selejtezőt kellett volna vívnia a hétvégén, az ausztrál Nick Kyrgios és a spanyol Pablo Carreno Busta visszalépésének köszönhetően mégis a főtáblán kezdhette meg szereplését. Első ellenfele ráadásul egy szabadkártyás tinédzser volt, a rangsorban 109. Auger-Aliassime csupán pályafutása 16. ATP-főtáblás meccsére készült, miközben Fucsovics már 88-nál tartott. A 18 éves kanadai eddig főként kisebb tornákon lépett pályára, köztük februárban a budapesti challenger-versenyen is, melyet megnyert párosban a spanyol Nicola Kuhn oldalán. A múlt héten még a vállát fájlaló Fucsovics számára annál is inkább komoly téttel bírt a bécsi viadal, mert bőven akadt megvédendő ranglistapontja, ugyanis egy éve ugyanezen a héten a negyeddöntőig jutott Bázelben, és csak óriási csatában maradt alul a top 10-es horvát Marin Ciliccsel szemben. A 43. bécsi torna főtáblás nyitómérkőzésére a Stadthalle szinte üres centerpályáján került sor, s a két teniszező első találkozóján a tavaly profinak állt rivális kezdett jobban. A 26 éves magyar 12 perc elteltével, 0:3-nál nyerte első gémjét - fel is hangzott a nézőtérről a szórványos "Hajrá, Marci" -, csakhogy ezután sem találta a játékát. Néhány szép ütés mellett javarészt védekeznie kellett, mert Auger-Aliassime irányította a labdameneteket, és 28 perc alatt máris szettelőnybe került. A folytatásban nagyot változott a meccs képe, és nem az ekkorra összegyűlt csaknem ezer szurkoló miatt: a májusban Genfben első ATP-trófeáját megszerző Fucsovics rögtön brékelt, és 3:0-ra elhúzott. A fiatal montreali egyre többet rontott, hamarosan ismét elbukta a szerváját, majd a nyíregyházi játékos 5:0-nál megint brékelt, és második szettlabdáját értékesítve "lenullázta" ellenfelét. A szárnyaló Fucsovics nemsokára már sorozatban nyolc nyert gémnél tartott, ám ekkor váratlanul semmire elvesztette az adogatását. Ez azonban nem törte meg a lendületét, hatodszor is brékelte riválisát, és 4:1-re ellépett. Auger-Aliassime nem adta fel, újból erőre kapva 4:4-re egyenlített, így a döntő szett vége mégis izgalmasan alakult. Mindketten hozták a szervájukat némi nehézségek árán (5:5), aztán 6:5-nél ismét elbizonytalanodott a kanadai, Fucsovics pedig kihasználta második meccslabdáját. A mérkőzés 2 óra 5 percig tartott. Fucsovics a nyolcaddöntőben a hetedik helyen kiemelt Fabio Fogninivel (14.) vagy a bosnyák Damir Dzumhurral (39.) csap össze, az ő mérkőzésükre kedden 17 óra körül kerül sor. Az olasz teniszezővel egyszer, október elején találkozott a pekingi negyeddöntőben, akkor Fognini 6:4, 6:4-re nyert. Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics Márton - Felix Auger-Aliassime (kanadai) 1:6, 6:0, 7:5

Orbán várnai meccsnézéséről cikkeznek Bulgáriában is

2018.10.22 12:50

Fotó: Átlátszó/ Németh Dániel
A magyar kormányfőt hozza fel példaként egy bolgár klubtulajdonos, aki azt állítja, csalnak a játékvezetők.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök azért jelent meg személyesen a júliusi Bajnokok Ligája-selejtezőn Várnában, hogy megbizonyosodjon róla, nem csalnak a bírók – állítja a CSZKA Szófia tulajdonosa Grisa Gancsev, aki egy,a dnevnik.bg portálon megjelent cikkben arról értekezik, hogy a bolgár játékvezetők az ország kirakatcsapatát, a razgradi Ludogorecet támogatja. A 0:0-ra végződő meccs Magyarországon azért marad emlékezetes, mert erre repült magánrepülővel – állítólag a Vidi tulajdonosa, Garancsi István meghívására – a magyar miniszterelnök. A bolgár cikket kiszúró 24.hu viszont arra is emlékeztet, hogy a bulgáriai meccs után a bolgár sajtó és a Ludogorec csapata egyaránt épp a török játékvezetőt szidta, majd a visszavágón egy kiállítást kért számon a német bírón.