Ez a jelenség komoly hatással van a gyerekek önbecsülésére, jóllétére, kapcsolataira, az esélyegyenlőségre, és bizonyos esetekben súlyosan károsítja a fizikai és mentális egészségüket.
A közgyűlés problémának tartja a „sexting” elterjedését. (Szexuális tartalmú, erotikus, meztelen vagy félig meztelen képek és videók küldését jelenti mobil telefonról, vagy más eszközön keresztül az Interneten). Az európai iskolákban ez a jelenség egyre gyakrabban fordul elő, és gyakran jelentős lelki traumákhoz vezet.
Valeriu Ghiletchi (Moldovai Köztársaság, Európai Néppárt csoport) jelentése alapján a Parlamenti Közgyűlés elfogadott egy határozatot, amelyben felszólítják a tagállamokat: készítsenek tanulmányokat, végezzenek tudományos kutatásokat, és alkossanak jogszabályt, hogy akadályozzák meg, hogy a gyerekek életében rendszeresen jelen legyen a túlzott szexualitás.
A közgyűlés sürgeti a tagállamokat, hogy tegyenek jogi lépéseket a médiában és a reklámokban megjelenő szexualitás korlátozására. A szexszel és az emberi kapcsolatokkal foglalkozó oktatási programok kidolgozását is javasolják az iskolákban. A Közgyűlés tagjai fontosnak tartják az oktatók támogatását is, hogy a gyerekeknek kellő védelmet nyújthassanak a túlzottan szexualizált környezetben.
A közgyűlés javaslatot tett, hogy az Európa Tanács döntéshozó szerve, a Miniszteri Bizottság fontolja meg, hogy ez a téma szerepeljen az Európa Tanács új gyermekek jogairól szóló stratégiájában.