Liverpool;FC Barcelona;Wembley Stadion;Bajnokok Nemzetközi Kupája;

2016-08-08 07:53:00

Elgázolták Messiéket

E meccs után mondhatnák az FC Barcelona szurkolói: jó, jó, felkészülési meccs volt, de 0-4 még így is sok. Katalán kedvenceik ugyanis négyest kaptak a Liverpooltól a Wembley-ben a Bajnokok Nemzetközi Kupája keretében lejátszott találkozón. Fantasztikus hangulat jellemezte a meccset, hiszen a legendás londoni stadionban újjáépítése óta csak egyszer volt ennél több néző: a Pools és a Barca összecsapására 89 845 néző volt kíváncsi.

A kérdés az, hogy kaphatott ki ennyire az a Barcelona, amelyben a már szőke hajú Messin kívül Luis Suárez is pályára lépett, az olimpián részt vevő Neymar azonban hiányzott. A vörösök már az első félidőben megszerezték a vezetést az új szerzemény, a 34 millió fontért vásárolt Sadio Mané 15. percben szerzett találatával.

A második játékrészben aztán végképp csak egy csapat volt a pályán: a 47. percben Mascerano öngóljával növelte az előnyt a Pools, majd egy percre rá Origi már 3-0-ra módosította az eredményt. Közvetlenül a lefújás előtt Grujic állította be a 4-0-s végeredményt.

Bár az első félidőben akadtak szép pillanatai is a Messi-Suárez párosnak, utóbbi a kapufát is eltalálta, a Liverpool német trénere, Jürgen Klopp szinte levette a pályáról a két zsenit. Természetesen a Barcelona messze még a csúcsformától, s nemrég kezdte el a felkészülést az új szezonra, de meglepő volt, mennyivel gyorsabban járatta a labdát a Liverpool, ami nyilvánvalóan Klopp munkájának eredménye. Coutinho most bal oldalon szerepelt, s nem középen, mint eddig.

Ha a Pools úgy játszik a bajnokságban is, mint ezen a meccsen, akkor akár bajnokesélyes is lehet. A szezont augusztus 14-én kezdi az Arsenal ellen.