A párt emlékeztet, az oroszbarát Tolsztoj Társaságot támogatja például az állami tulajdonú Magyar Villamosművek Zrt. (MVM) is, annak tiszteletbeli elnöke pedig épp Lezsák, aki korábban a Tolsztoj-szobor budapesti avatásán azt mondta: "a magyar és az orosz néplélek erkölcse útjelző, amely megerősít abban, jó irányba fordult a két ország, amikor egymás felé indult".
Az Országgyűlés alelnökének Lakitelki Főiskoláján működött 2013 és 2015 között a Keleti Nyitás Kollégiuma. A képzést Lezsák, Keskeny Ernő korábbi moszkvai, jelenlegi kijevi nagykövet és Dorogi Sándor egykori MTI-elnök, a kazah kapcsolatok lelkes híve vezette. Mellettük előadott Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő, Alekszandr Tolkacs, Oroszország korábbi budapesti nagykövete és a vesztegetéssel vádolt korábbi agrárattasé, Kiss Szilárd is, aki üzletelt Tarsoly Csabával és Mészáros Lőrinccel, illetve vízumot is intézett kenőpénzért. Emellett az Index megírta, hogy a nemzetbiztonsági átvilágításon megbukott diplomata a botrány után is orosz diplomatarendszámmal járt Budapesten.
Ráadásul most a kormány döntése szerint Lezsák "oroszbarát hálózata" koordinálja a magyar közművelődést is, mivel a kormány megszüntette a Magyar Művelődési Intézetet, s az 1,3 milliárd forintból gazdálkodó szervezet feladatait a népfőiskola örökölte meg. Ugyanakkor a Political Capital tanulmánya szerint a lakiteleki történet csupán esetpélda, a Kreml ideológiájának terjesztése számos egyéb felületen zajlik: több mint tízezer kedvelője van például a KárpátHír és az Orosz Hírek nevű, hivatalos orosz propagandát terjesztő Facebook-oldalnak is.