RIO 2016;Napi Extra;labdarúgás;Mexikó;Brazília;Kolumbia;kiesés;címvédő;

2016-08-12 07:53:00

Kiesett a címvédő Mexikó

Nagy meglepetésre búcsúzott az olimpiai labdarúgás további küzdelmeitől a címvédő Mexikó. A közép-amerikai együttes az utolsó lehetőséget is elszalasztotta a csoportjából való továbbjutásra: a sorsdöntő mérkőzésen Dél-Korea válogatottja ellen 1-0-ás vereséget szenvedett, a megszerzett négy pont pedig nem volt elég a C-csoportban az első két hely valamelyikének megszerzéséhez. Az ázsiai ellenlábas csoportelsőként jutott tovább.

Argentína se szerepelt jobban: a másik dél-amerikai egylet szintén négy pontot szerezve kvartettje harmadik helyén végzett, így ők sem jutottak tovább. A D jelű négyesben – nagy meglepetésre – Honduras válogatottja végzett a még éppen továbbjutást érő második helyen.

A negyeddöntők párosításai
Brazília – Kolumbia
Dél-Korea – Honduras
Nigéria – Dánia
Portugália – Németország

Brazília szintén rendkívül nehéz helyzetben volt. Miután mindössze gól nélküli döntetlent ért el a csoport leggyengébbjei között számon tartott Dél-Afrika és Irak ellen, sokan már úgy látták: a 2014-es világbajnokságon a németektől elszenvedett 1-7 után nem tud magára találni az ország focija. Végül azonban Neymarék éppen a csoport legnehezebb ellenfelével, Dániával szemben brillíroztak: 4-0-ra nyertek, a fél Európa által körbeudvarolt Gabriel Barbosa, azaz Gabigol kétszer volt eredményes.

A brazilok ezzel a csoport első helyén végeztek egy győzelemmel, és két döntetlennek, ám igen nehéz ellenfelet, kaptak a negyeddöntőben: a nagy mumus Kolumbiával kell megküzdeniük az elődöntőért.

Az olimpiai válogatottakban egyébként 23 éves, vagy annál fiatalabb játékosok léphetnek pályára, a szabály szerint legfeljebb három idősebb játékos lehet a keretben.