szünet;világbajnoki selejtező;labdarúgó NB I;

2016-08-19 07:51:00

Diósgyőrben a Vasas

Vasárnap a válogatott világbajnoki selejtezője okán beiktatott szünet miatt szeptember 10-ig az utolsó forduló következik a honi labdarúgó NB I-ben. Az eddig lejátszott hat mérkőzés alapján kijelenthető: sokaknak azonban jókor jön a szusszanásnyi szünet - például a meglepetésre listavezető Vasas következő ellenfelének, a Diósgyőrnek.

Régi időket idéz az élvonalbeli tabella: az élen fővárosi klubokat talál az egyszeri szemlélő, a hagyományosan sikeres és riválisnak számító Ferencváros és Újpest előtt azonban meglepetéscsapat, a Vasas vezeti a pontversenyt. Az XIII. kerületiek idegenben még veretlenek, ráadásul az FTC ellen a harmadik fordulóban elszenvedett súlyos vereség óta (6-2) - négy mérkőzésen – pont nélkül maradó Diósgyőr otthonában zárják az NB I nyári szakaszát.

„Az biztos, hogy borzasztóan nehéz, küzdelmes mérkőzés lesz. Diósgyőrben nem könnyű nyerni a hangulat miatt. De oda is azzal a szándékkal megyünk, hogy elhozzuk a 3 pontot” – ezt Berecz Zsombor, az angyalföldiek Honvéd elleni mérkőzésén gólt szerző középpályása nyilatkozta a vasasfc.hu-nak.

A miskolciakat felkészítő Horváth Ferenc értelemszerűen más szándékkal várja a vasárnapi párharcot. „Nem könnyű ilyen helyzetből felállni, nehéz mérkőzések várnak ránk, de meg kell próbálnunk kiegyenesedni” – idézi az edzőt a sportnapilap.

Budapesti derbit ezen a játéknapon is találunk a kínálatban: a kezdeti vereségek után négyszer győző Újpest a Torghelle Sándor visszatérése óta „megtáltosodó” MTK-t fogadja. A rangadó presztízse miatt aligha számít, hogy a kék-fehérek jelenleg a tizedik helyen szerénykednek, a két sportklub 213. randevúja küzdelmes meccset és szoros végeredményt ígér.

Az idény eleji sikertelenség után vezetőedzőt cserélő DVSC a játéknap főmeccsén Felcsútra látogat: a hajdúságiak Leonel Pontes irányításával először szereznének három pontot.