Real Madrid;3. forduló;Primera Division;

2016-08-29 07:55:00

Kínlódott a királyi gárda

A vártnál jóval nehezebben gyűrte le a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid a tavalyi hatodik helyezett Celta Vigót a spanyol bajnokság második fordulójában.

Pedig a középpályára visszatérhetett Modric és Kroos is, s lássuk be, azért a Bale, Morata, Marco Asensio csatártrió sem tűnik annyira rossznak, mégha nyilván Benzema és Ronaldo kiesése érzékenyen is érinti a királyi gárdát. Tavaly a két bajnokin összesen 12 gólt gurított a Real a galíciaiaknak, ebből most csak kettő jött össze, ráadásul a második gól is nagy nehézségek árán.

A 60. percben Morata előnyhöz juttatta a hazaiakat, de hét perccel később egyenlítettek a vendégek Orellana révén. A 81. percben Kroosak sikerült ismét előnyhöz juttatnia Zinédine Zidane csapatát, s ha nehézségek árán is, de sikerült megőrizni az előnyt (2-1). Értékelésében a Real vezetőedzője, Zidane is elismerte, hogy ez a produkció messze elmaradt a várakozásoktól.

Hozzátette azonban, aggodalomra nincs ok, egy szezon alatt ilyen mérkőzések is vannak. Mint elmondta, tudnak ennél sokkal jobban is játszani, s nem is kérdés számára, hogy jobbak is lesznek. Megemlítette, hogy a válogatott szünet miatt most némi pihenő vár rájuk, de sok játékosának saját nemzeti tizenegyénél lesz jelenése.

Valami nem működik a spanyol pontvadászat előző kiírásának harmadik helyezettjénél. A Bajnokok Ligája döntőjébe is bejutott Atlético Madrid mindössze egyetlen gólra volt képes az első két fordulóban, pedig a Leganés elleni idegenbeli mérkőzésre már az első játéknapon eltiltását töltő Antoine Griezmann is visszatérhetett. Diego Simeone, a fővárosiak trénere azonban úgy véli, nincs ok az aggodalomra és mindenkinek meg kell őriznie hidegvérét.

„Továbbra is lelkesen dolgozunk, s megtaláljuk a helyes utat” – közölte az argentin edző. Szerinte semmi szégyellnivaló sincs abban, hogy a befejezéseknél még nem az igazi a csapata. Mint mondta, elégedett is azzal az edzésmunkával, amit eddig elvégeztek. Griezmann már távolról sem volt ennyire nyugodt. Mint mondta, ha így folytatják, s továbbra is ennyi helyzetet puskáznak el, még a végén a bennmaradásért kell játszaniuk.

Primera División, 3. forduló. Betis-La Coruna 0-0, Espanyol-Málaga 2-2, Eibar-Valencia 1-0, Osasuna-Real Sociedad 0-2, Real Madrid-Celta Vigo 2-1, Leganés-Atlético Madrid 0-0, Alavés-Sporting Gijon 0-0, Las Palmas-Gránada 5-1.