US Open;Babos Tímea;félidő;vereségek;

2016-09-06 07:53:00

Fekete vasárnap

Babos Tímea befejezte szereplését az amerikai nyílt teniszbajnokságon (US Open), mivel az egyes után párosban és vegyespárosban is vereséget szenvedett a harmadik fordulóban.

Kazah partnerével, Jaroszlava Svedovával remekül kezdett, 23 perc alatt megnyerték az első szettet az Asia Muhammad, Taylor Townsend kettős ellen. A folytatásban az amerikai duó feljavult, s 43 perc alatt kiegyenlített. Babosék végül a harmadik szettet is elveszítették, így 6:0, 4:6, 3:6 arányban alul maradtak.

Mindkettejükre várt még egy összecsapás, s éppen egymás ellen léphettek pályára. Babos az amerikai Eric Butorackal az oldalán, míg Svedova a brazil Bruno Soares partnereként volt érdekelt vegyespárosban. A második helyen kiemelt kazah-brazil duó két szoros játszmában, 6:3, 7:5 arányban múlta felül Babosékat. A 35 éves Butorac a US Opennel befejezte pályafutását, ez alkalomból kérte fel Babost az újabb közös indulásra. A duó 2014-ben elődöntős volt a Roland Garroson.

A 23 esztendős magyar teniszező szombaton az ötödik kiemelt, Simona Halep ellen egy rendkívül szoros mérkőzésen kapott ki egyesben. A világranglistán 34. magyar játékos versenyprogramja módosult szeptemberre, nem indul Quebec Cityben, következő versenye Vuhanban lesz. A kínai WTA-versenyen egyesben és párosban is szerepel majd, társa akkor is Jaroszlava Svedova lesz.

A US Open félidejéhez ért, egyaránt tizenhat teniszező maradt versenyben a hölgyeknél és az uraknál is. A férfiak top 10-es mezőnyéből csak az ötödik kiemelt kanadai Milos Raonic és a hetedikként jegyzett korábbi US Open-bajnok horvát Marin Cilic hiányzik. A hölgyeknél a Roland Garros-címvédője, a spanyol Garbine Muguruza és az orosz Szvetlana Kuznyecova korai kiesése meglepetés.