favorit;brazil labdarúgó-válogatott;dél-amerikai selejtező;

2016-09-08 07:52:00

Szárnyalnak a brazilok

Valósággal szárnyakat adott a brazil labdarúgásnak az olimpián aratott történelmi siker. Azóta ugyanis Neymarék mindkét világbajnoki selejtezőjüket megnyerték, s máris a dél-amerikai selejtezők favoritjaivá léptek elő. Pedig nyár elején már olyan vélemények is megjelentek a brazil sajtóban, amelyek szerint még az sem biztos, hogy ez a csapat kijut az oroszországi vb-re.

Aztán jött az olimpiai diadal, s láthatóan megtáltosodott a megfiatalított együttes: múlt héten Ecuadort verte idegenben 3-0-ra, a magyar idő szerint szerda hajnalban lejátszott összecsapáson Kolumbiát győzte le 2-1-re, ezzel már a második helyre lépett elő.

Dél-amerikai világbajnoki selejtezők
Uruguay-Paraguay 4-0
Chile-Bolívia 0-0
Venezuela-Argentína 2-2
Brazília-Kolumbia 2-1
Peru-Ecuador 2-1

Miranda második percben szerzett góljának köszönhetően a hazai, manausi szurkolók már az első félidőben elkezdhettek „hullámozni”. A karneváli hangulatnak azonban a 36. percben Marquinhos öngólja vetett véget. A második félidő derekán aztán Neymar villant egyet, s megszerezte együttese győztes találatát: Coutinho átadását értékesítette.

A brazilok egy ponttal állnak Uruguay mögött. A Celeste 4-0-ra verte Paraguayt. Cavani és Suárez is két-két találatot szerzett a montevideói Estadio Centenario Stadionban lejátszott találkozón. Harmadik helyre szorult viszont Argentína. Az együttes 2-2-es döntetlent ért el Venezuela vendégeként.

Meglehetősen változatos volt a találkozó, hiszen Juanpi a hazaiaknak szerzett vezetést, a második félidő elején pedig Martínez növelte az előnyt. Ezután magára talált Argentína. Az 58. percben Pratto szépített, majd a 83. percben Otamendi egyenlített (2-2).