US Open;New York;vereség;Andy Murray;negyeddöntők;

2016-09-09 07:52:00

Tisztul a kép

Véghajrájához érkezett az amerikai nyílt tenisztorna, a férfiaknál és a hölgyeknél is négyen maradtak versenyben.

Az uraknál borult a papírforma, a 2014-es döntős Nisikori Kei öt szettben (1:6, 6:4, 4:6, 6:1, 7:5) megverte a 2012-es bajnok Andy Murrayt. A japán teniszező ellenfele a harmadik helyen kiemelt Stanislas Wawrinka lesz az elődöntőben, aki négy szettben (7:6, 4:6, 6:3, 6:2) győzte le az argentin Juan Martín del Potrót. A másik párharcban a világelső Novak Djokovic a francia Gael Monfissal mérkőzik meg ma este.

A hölgyeknél nem született meglepetés, Katarina Pliskova sima két szettben (6:2, 6:2) söpörte le a torna meglepetés emberét, a 18 esztendős Ana Konjuhot, míg a világelső Serena Williams három játszmában (6:2, 4:6, 6:3) múlta felül az ötödik helyen rangsorolt Simona Halepet.

A férfiakkal ellentétben a nőknél tehát összejöhet az álomdöntő Williams és Angelique Kerber között. A tét nem kicsi, az amerikai 23. Grand Slam-győzelmére készül az US Openen, amellyel immáron felülmúlná Steffi Graf rekordját. A német hölgyön is nagy lehet a nyomás, ugyanis, ha megnyeri a tornát Williams eredményétől függetlenül átveszi a vezetést a világranglistán.

A 2013. február 18. óta "uralkodó" Serena 186 hete őrzi elsőségét, s ha előnye kitart a US Open után, akkor Steffi Graf egyhuzamban a világranglista élén töltött rekordját is megdönti.