Fotó;fotók;Paralimpia 2016;

2016-09-12 18:52:00

Paralimpia - Kedden éremeső is jöhet - Fotógaléria

Akár éremesőt is hozhat a magyaroknak a keddi versenynap a riói paralimpián. Az már biztos, hogy az asztaliteniszezők dobogós hellyel távoznak majd a Riocentro 3-as Pavilonból, mert Csonka András döntőt vív az S8-as sérültségi kategóriában. Addig is kattintsanak a képre, és egyfajta "visszapillantásként" nézzék meg a Népszava fotósa, Szalmás Péter felvételeit a riói paralimpiáról.

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka bronzérmet szerzett 200 méteres vegyesúszásban a riói paralimpia vasárnapi versenynapján.Az S9-es sérültségi kategóriában versenyző Sors Tamás pedig nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet szerzett 200 méteres vegyesúszásban.

Osváth Richárd bejutott a negyeddöntőbe a kerekesszékes vívók kard egyéni versenyében, az úszó Sors Tamás és Tóth Tamás pedig döntős 100 méter gyorson a riói paralimpia hétfői versenynapján.

A Rióban 100 méter háton ezüst-, 200 méter vegyesen pedig bronzérmes Pap Bianka (S10) 100 méter pillangón 1:13.40 perccel kilencedik lett, így éppen kiszorult az esti döntőből, akárcsak Illés Fanni (S6) 200 méter vegyesen. Ő az előfutamban 3:27.02 perces időeredményt ért el, ez összesítésben a 11. helyet jelentette. Női 50 méter gyorson az S5-ös kategóriában két magyar is vízbe szállt: Kézdi Réka 45.02-vel 13., Engelhardt Katalin 50.04-gyel 16. lett.