Szilágyi Áron;Osváth Richárd;Paralimpia 2016;

2016-09-13 11:57:00

Paralimpia - Szilágyi Áron a Facebook-on gratulált Osváth Richárdnak

Osváth Richárd ezüstérmet szerzett a kerekesszékes vívók kard egyéni versenyében a riói paralimpia hétfői versenynapján. A sok egyéb méltatás mellett, Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok a közösségi portálon keresztül küldött üzenetet sporttársának.

Osváth, a Törekvés SE 31 éves vívója hétfőn egész nap remekül teljesített, majd a döntőben 15-8-ra kikapott az ukrán Andrij Demcsuktól. Ezzel övé lett a magyar küldöttség ötödik riói érme, egyben a harmadik ezüst. A szatmárnémeti születésű, volt román válogatott vívó 2008-ban szenvedett balesetet, ami miatt akkor megtörni látszott a sportkarrier. Szerencsére azonban később a parasport újabb lehetőséget adott a fiatalembernek, aki  paralimpiai bronz- (2012, London, tőr), világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki aranyérmes lett. Most pedig már paralimpiai ezüstérmes is az A sérültségi kategóriában.

lásd még: Paralimpia 2016 - Éremeső keddre virradóra