Az államfő kedden érkezik a helyszínre, s másnap részt vesz az ENSZ főtitkári ülésén, ahol a klímamegállapodás ratifikálásáról lesz szó, délután pedig felszólal a Vízügyi Elnöki Tanács ülésén, és közben kétoldalú találkozói lesznek a világszervezet székhelyén.
Eszmecserét folytat Petro Porosenko ukrán elnökkel, Jacob Zuma dél-afrikai államfővel, Jim Yong Kimmel, a Világbank elnökével, majd a kora esti órákban - hazautazása előtt - találkozik Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárral. Szijjártó, a magyar diplomácia irányítója, a magyar delegáció vezetője pénteken szólal fel a közgyűlés általános vitájában, előtte azonban már hétfőtől kétoldalú találkozókon és tárgyalásokon vesz részt. A külügyminiszter hétfőn a migrációs és menekültügyi nemzetközi konferencia plenáris vitájában, majd az Európai Unió külügyminisztereinek találkozóján is felszólal. Keddtől pedig egymást követik a kétoldalú eszmecserék: 25 tervezett megbeszélésén Szijjártó találkozik mások mellett a koszovói, a tunéziai, a hondurasi, a szudáni, az algériai, az el-salvadori, az elefántcsontparti, a mongol, a vietnami, az ausztrál, a szingapúri, a libanoni és az iráni külügyminiszterrel is, majd pénteken kerül sor a magyar-orosz külügyminiszteri találkozóra.
Szijjártónak gazdasági jellegű tanácskozásai is lesznek: kedden megbeszélést folytat a nemzetközi energetikai ügyekért felelős amerikai különleges tanácsadóval, Amos Hoschsteinnel, csütörtökön az Amerikai-Magyar Üzleti Tanács soros ülésén a tanács tagvállalatainak képviselőivel tárgyal, majd nagybefektető vállalatok vezetőivel találkozik. Szerdán kerül sor találkozójára az Amerikai Zsidó Bizottság (AJC) ügyvezető igazgatójával, az amerikai zsidó szervezetek koalíciójának képviselőivel és brooklyni zsidó szervezetekkel. A miniszter az ENSZ-közgyűlés utáni napokban egy Európával, Európa jövőjével foglalkozó washingtoni nemzetközi konferencia vendége lesz: találkozik Magyarországon befektetni szándékozó vállalatokkal, és összeül az Amerikai-Magyar Üzleti Tanács is.