Orbán-kormány;kvótareferendum;

2016-09-20 08:05:00

Igen,tudtam. És?

Kering az interneten egy kérdéssor, nem én találtam ki, a pesti folklór része. A népszavazással kapcsolatos propaganda-plakátok stílusában azt kérdezi: tudta?

Tudta, hogy nem a menekültek miatt rohadnak a kórházak és mennek külföldre az orvosok? Hogy több mint 1 millió olyan magyar ember van, aki a létminimum összegénél is kevesebbet visz haza 8 órás, teljes állású munkával? Hogy 2,5 millió embert érint a lakhatási szegénység? Hogy több mint fél millió ember, köztük 170 ezer gyerek él WC nélküli lakásokban? Tudta, hogy 2002 és 2010 között 720 kilométer autópálya épült, ez a kormány viszont még az M4-es építését is leállította, a bevezető utakat pedig fizetőssé tette? Tudta, hogy Orbán Viktor 10 éve, 2006-ban állt ki nyílt vitára utoljára? Azóta csak válogatott hívei előtt, testőrök gyűrűjében jelenik meg. Tudta, hogy a szabálytalan, túlzott közbeszerzések miatt az EU büntetést ró ki Magyarországra, amit közpénzből mi fizetünk? Tudta, hogy arról nem volt népszavazás, hogy gigahitelt vesz fel a kormány az oroszoktól a paksi atomerőműre? Tudta, hogy egy Habonyhoz és Rogánhoz köthető ügyvéd eddig több mint 5 milliárd forintot keresett letelepedési kötvényeken? Hogy turizmus céljából 1 év alatt 5 földrészről 14 millió, különböző vallású és bőrszínű, eltérő szokású és kultúrájú idegen ember látogat Magyarországra? Észrevette? Félt?

Tudta, hogy az aradi 13 mártír közül 8 bevándorló volt? Tudta, hogy ha eltűnnek a menekültek, a gyűlölet marad és újabb áldozatokat keres? Tudta, hogy az Európai Bizottság javaslatában nincs szó kötelező kvótáról, és azokat a tagállamokat sem büntetnék meg, amelyek nem vesznek részt a menekültek befogadásában? Hogy mostanra már okafogyottá vált a népszavazás? Tudta, hogy amikor 2014-ben a kormány csökkentette a táppénzt, a munkanélküli segélyt, a szociális segélyt, a mozgássérültek közlekedési hozzájárulását, megszüntette a beteg gyerekek családi pótlékát, akkor még nem is voltak „migránsok”? Tudta, hogy Magyarország egyre hátrébb sorolódik az egy főre jutó nemzeti jövedelemben? És tudta, hogy Magyarországról közel egy millió kivándorló akar Európába menni?

Kering továbbá egy lista arról, hogy mi mindenről lehetett volna a menekültek ügye helyett népszavazást rendezni. (Szerzője a közösségi portál szerint egy bizonyos V. I., aki most a DK színeiben politizál, korábban népszerű televíziós személyiségként, kvízprofesszorként volt ismert.) Ezek a témák a következőek: Elfogadjuk-e az új alaptörvényt? Vegyék-e ki hazánk hivatalos nevéből a „köztársaság” szót? Rendezzünk-e olimpiát 2024-ben? Leszállítsuk-e a tankötelezettség 16 éves korra? Legyen-e vasárnapi zárva tartás? Adjunk-e állampolgárságot letelepedési kötvényekért cserébe off-shore ügyintézéssel? Akarjuk-e, hogy csak Nemzeti Dohányboltokban lehessen dohányárut kapni? Legyenek-e fizetősek a városokat elkerülő autópálya-szakaszok? Bevezessük-e a dugódíjat? Betiltsuk-e a nyerőgépeket? Engedélyezzük-e újra a nyerőgépeket? Legyen-e múzeumi negyed a Városligetben? Legyen-e kormányzati negyed a Várban? Korlátozzuk-e az állami fizetéseket 2 millióra? Emeljük-e újra 5 millióra az állami fizetéseket? Építsünk-e ennyi stadiont közpénzből? Egyetértünk-e azzal, hogy a külhoni magyarok levélben, a kint élő, dolgozó hazaiak csak a külképviseleten szavazhatnak?

Talán kiegészíthetnénk a sort legalább egy kérdéssel. Miért folytat a kormányunk szabadságharcot Brüsszel ellen, amikor Brüsszel milliárdokkal támogatja Magyarországot? Gyakorlatilag az a fejlesztési pénz tartja magyar gazdaságot az elmerülés fölött, amelyet Brüsszel folyósít nekünk!

Mindegy, fölösleges folytatni, mert ez a vád-köteg így is elég ütősnek látszik, de félő, hogy mégsem lesz elég ütős, mert a kormánypárti választópolgár azt válaszolja majd: igen, tudtam. És?

Ezeket a tényeket valóban senki nem titkolta. Csak a lakosság elengedte azokat az információkat a füle mellett. És nem azért, mert pozitívumokat is fel lehet sorolni, ha az ember a kormány tevékenységét értékeli, például a javuló fizetési mérleget, az emelkedő gazdasági teljesítményt, vagy a csökkenő inflációt. Bár ezek kapcsán érdemes végiggondolni, hogy most nincs világválság, és a velünk összehasonlítható, de nem centralizáló politikát folytató országok is legalább ilyen eredményekről számolhatnak be. Úgyhogy azokat a sikereket, amelyek árát százezres kivándorlással és hatalmas szegénységgel fizettük meg, nem a különleges magyar politika számlájára kell írni, hanem az általános európai fellendülésnek köszönhetőek.

Miért ilyen tömör és szilárd ez a kormánypárti bázis? Van publicista, aki azt írta, azért van Wass Albertnek ennyi szobra Magyarországon, mert nyilas volt. Nem tudom. Nem hiszem. Szeretném, ha ez tévedés volna, ha nem ez lenne a magyarázat. Azt viszont tudom, mert erre tanít a XX. század történelme, ha egy vezetésnek szilárd és tömör a népi bázisa, attól még viheti a népét katasztrófába. Következésképp az nem a nemzet ellensége, aki felhívja a figyelmet a problémákra - éppen ellenkezőleg.

Érdemes olvasgatni, mit írnak az internet közösség oldalain. Ez is a lakosság hangja, még ha halkan is szól, nem kevés emberhez jut el. Fontos elhatározások elindítója lehet.