Úgy tudjuk, a szombati Teréz körúti robbantás nyomozásának egyik szála kiterjed arra is, hogy lehet-e a támadás összefüggésben Budaházy György és társai elítélésével. A Fővárosi Törvényszék augusztus 30-án Budaházy Györgyöt tizenhárom év fegyházra ítélte, melyből feltételesen sem szabadulhat. (Az első fokú tárgyalás első napján a per bombariadó miatt félbeszakadt.) Bűnösnek találták egyebek mellett társtettesként elkövetett terrorcselekmény, testi sértés és kényszerítés bűntettében, mindezt bűnszervezetben végrehajtva. (Szokatlan módon ennek ellenére a bíró úgy döntött, hogy a szigorú ítélet ellenére Budaházy és hat társa csupán házi őrizetbe kerül a jogerős döntésig.) A 2011 óta húzódó büntetőper középpontjában a Magyarok Nyilai nevű állítólagos csoport áll, amelyet a vád szerint Budaházy hozott létre azzal a céllal, hogy erőszakkal megváltoztassa a kormány politikáját, és félelmet keltsen egyes lakossági csoportokban.
Korábban a Népszava is beszámolt róla, hogy a gyanúsítottak kocsijából egy futball-labda került elő, amelyben TNT volt. Egy másik esetben, útban a miskolci szocialista polgármester háza felé, a „végrehajtásra kijelölt harcosok” megijedtek, és egy elhagyatott területen robbantották fel a labdába rejtett bombát. 2009. április 8-án egy Szigetváron lakó országgyűlési képviselő és egy adonyi országgyűlési képviselő házánál helyeztek el futball-labdába rejtett pokolgépet. Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő szocialista miniszter vidéki ingatlanánál is robbantottak. Az eljárás adatai szerint Fidesz-irodák elleni támadás is felmerült, de ezt a csoport tagjai ellenezték, és Budaházy is arra jutott, hogy „most még ne”.
„Ha fel meritek emelni a fejetek, ha fel mertek lépni a kifosztásotok ellen, akkor így jártok. Ha hagyjátok!” – írta ezt májusban, amikor 20 évet kért rá az ügyész.
Forrásaink szerint az ítéletet követően Budaházy összeroppant, mert vagy felmentést, vagy lényegesen „barátibb elbírálást”, enyhébb büntetést várt. Társai, szimpatizánsai is feldühödtek a szerintük igazságtalan döntés miatt.
Ezért is vizsgálják azt, hogy a „Magyarok Nyilai” és szélsőséges követői által - szerintük okkal - gyűlölt rendőrök elleni merényletnek lehet-e köze a néhány héttel ezelőtti ítéletnek. Egy bizonyos: pokolgép-készítésben gyakorlottak. (Nem kizárt, hogy külföldi társaik is lehetnek – akár, mint végrehajtók.) Ha a feltételezés igaz, az könnyen kapcsolható a szélsőségesek idegengyűlöletéhez, vagyis a kvótanépszavazás kéretlen „támogatásához” a súlyos merénylettel. Így akár „kettős célt” is tűzhettek ki: a tőlük nem idegen félelemkeltést és a bosszút a rendőrök ellen.