győzelem;kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2016-10-03 07:51:00

Kettős magyar győzelem

Mindkét magyar csapat győzelemmel zárta a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapját. A Telekom Veszprém a Veszprém Arénában a vártnál szorosabb meccsen győzte le a svájci Kadetten Schaffhausen együttesét (32-28), míg a MOL-Pick Szeged történelmi sikert ért el Zágrábban (24-26).

Lesz ez még jobb is – gondolhatták a hazafelé tartó drukkerek a kora esti mérkőzést követően. A párharc egészét tekintve bár voltak biztató momentumok, csak az eredmény alakult maradéktalanul úgy, ahogyan azt a veszprémi közönség várta.

A kapuban Mirko Aliloviccsal kedző magyar bajnok védelme nehezen lendült formába az „Építők” első hazai BL-fellépésén. Támadásban elsősorban a nyári szerzemény, Dragan Gajic vezérletével villogott a Veszprém, így a csapat elbírta, hogy az ex-veszprémi Császár Gáborral rohamozó Kadetten 15 percig gólra góllal válaszolt.

Az első játékrész hangulata igazán élessé Momir Ilic, később Ancsin Gábor kétperces kiállítását követően vált a hajrában. A megfogyatkozó bakonyiakkal szemben előbb egálra hozta az állást, majd kevés híján a vezetést is megszerezte a vendéggárda, a látottak alapján nem is maradt el a helyi közönség kritikája – ebből egyébként jócskán jutott a találkozó román játékvezetőjének is, aki időn túl büntetéssel sújtotta a reklamáló veszprémi csapatkapitányt, Nagy Lászlót.

A folytatásban a veszprémi védelem a legfontosabb pillanatokra rendezte sorait, míg a gólfelelősök időnként villámgyors elfutások után találtak a hálóba. A végjátékhoz közeledve, 24-20-nál még egyszer visszajöttek a vendégek - köszönhetően annak, hogy különösen a végül hét gólig jutó Luka Marosról gyakorta megfeledkeztek a vendéglátók -, a két pont megszerzése azonban magyar részről nem forgott valódi veszélyben.

A második játékrészben nagy formában kézilabdázó Ilic eredményes volt átlövésből, hetesből és ziccerből is, az „Építők” mégis csapatként kerekedtek a rivális fölé: Alilovic biztos pont volt a kapuban, a hajrára visszatérő Nagy pedig igazi kapitányként szervezte a védelmet, így az utolsó percekben, ötgólos előny birtokában már egészen más volt a sportcsarnok hangulata. A várakozásokkal ellentétben nagyobb küzdelemre késztetett Telekom Veszprém vezetőedzője, Xavi Sabaté csapata támadószekcióját dicsérte a mérkőzést követően.

„Támadásban jól játszottunk. A második félidőben nagyon jól védekeztünk, és végre futni is tudtunk, Gajic sok gólt szerzett ezekből. Büszke vagyok a csapatra, mert megszerezte a két pontot, és azért is, mert napról napra egyre jobbak és magabiztosabbak a fiúk.”

A szegedieket a múlt hétvégi nyitányon két másodperc választotta el a győzelemtől a Rhein-Neckar Löwennel vívott csatában, az utolsó pillanatban egyenlített a sokkal esélyesebb német bajnok. Ezúttal is a rivális, a horvát PDD Zagreb tűnt favoritnak. A magyar együttes korábban sosem győzött Zágrábban.

Az esélytelenek nyugalmával kezdett a Szeged és a svéd Jonas Källman góljával a vezetést is megszerezte. Kapkodtak a hazaiak, fegyelmezetten és jól játszottak a Tisza-partiak. A házigazdák futottak az eredmény után, két alkalommal sikerült egyenlíteniük (8. perc 3-3 és 10. perc 5-5), de a vezetést csak a 17. percben szerezték meg (7-6). Ezután azonban a vendéglátók irányítottak, főleg jobban védő kapusuknak köszönhetően. A 20. percben 9-7-nél Carlos Pastor időt kért, de ez sem segített, a 23.-ban 10-7-re vezetett a Zagreb. Thiagus Petrus kiállítása miatt emberhátrányba került a magyar együttes, ám ez hozta el a pozitív fordulatot, két perc alatt 10-9-csökkentették a különbséget a szegediek.

A második felvonásban egyetlen kivételtől eltekintve (43. perc: 17-16) végig a szegediek vezettek, a Zagreb erejéből csak az egyenlítésre futotta. Mégis végig kiélezett volt a csata, mert a magyar előnye is csupán egy gól volt. A lehető legjobbkor, az 58. percben Sostarovic góljával másodszor vezetett kettővel a szegedi együttes (23-25). Bár a horvátok még egy alkalommal betaláltak, az utolsó percben Obranovic eldöntötte a meccset és beállította a végeredményt (24-26).

A magyar bajnoki ezüstérmes óriási bravúrt ért el, története során első alkalommal győzött Zágrábban, elszomorítva a találkozóra kilátogatott hatezer horvát drukkert.

„Nagyon fontos volt ez a győzelem, kiegyenlítettek az erőviszonyok, minden siker sokat számít. Zágrábban nagyon nehéz győzni, már csak ezért is nagy fegyvertény ez a győzelem. Végig szervezetten, jól védekeztünk, ennek köszönhetjük sikerünket.

Lánykérés a félidőben
A veszprémi mérkőzés szünetében egy magyar drukker pár állt a kezdőkörben, kamerák kereszttüzében. A vőlegény 22 év együtt járás után, rövid monológot követően letérdelt párja elé, majd feltette a nagy kérdést, melyre a válasz háromszor is igen volt. Megható pillanatok voltak. A (házas)pár számára évek múlva valószínűleg nem csupán a kedvencek idény eleji formája miatti küzdelmesebb sikerről marad emlékezetes a meccs.
 Kikapott az FTC a női NB I-ben
Váratlan vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo a női kézilabda NB I negyedik fordulójában. A bajnoki ezüstérmes zöld-fehérek az Érd otthonában léptek pályára, és hiába vezettek a félidőben 19-15-re, rendkívül izgalmas végjátékot követően 31-30-ra kikaptak.