Primera Division;Atlético Madrid;7. forduló;

2016-10-03 07:52:00

Brazil csodakapus a Valenciánál

Folytatta remek sorozatát az Atlético Madrid, amely négy nappal azután, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligájában legyőzte a Bayern Münchent, a spanyol bajnokság hetedik fordulójában a Valencia ellen is nyerni tudott, méghozzá idegenben, 2-0-ra.

Diego Simeone együttesének győzelme ellenére most mégis a vesztes csapatból emelnénk ki valakit. A kapus, Diego Alvesről van szó. A brazil válogatott két büntetőt is hárított: a 42. percben amúgy roppant nagyvonalú módon ítélt büntetőt a játékvezető a madridiaknak. Griezmann futott neki a labdának, de a latin-amerikai hálóőr elképesztő bravúrral hárított. Nem kisebb védést mutatott be a második játékrész derekán, ekkor Griezmann buktatásáért kapott 11-est az Atleti, ám a brazil kapus ekkor balra vetődött, s kivédte Gabi lövését.

Alves ezzel már 17 büntetőt hárított, így abszolút rekorderré vált, hiszen előző héten állította be az egykori baszk legenda, Andoni Zubizarreta rekordját, amikor a Leganes elleni találkozón sem találtak tizenegyesből a kapujába. Alves a neki lőtt 11-esek több mint a felét védte ki pályafutása során, s egykor Lionel Messit és Cristiano Ronaldót is sikerült megbabonáznia. Az Atlético góljait Griezmann és Gameiro szerezte, utóbbi félelmetes formában futballozott, találata a forduló egyik legszebbike volt, s egy gólpasszt is adott.

Ismét enervált, öreguras játékot mutatott be a Real Madrid, ezúttal az egyelőre a középmezőnyben lévő Eibar ellen. A vendégek szerezték meg a vezetést a Santiago Bernabeuban Ricónak a 9. percben szerzett találatával, Bale azonban a 17. percben egyenlíteni tudott (1-1). Ennyi maradt a végéig, ami azt is jelenti, hogy a királyi gárda elvesztette az első helyet. A baj nem jár egyedül: James megsérült.

Primera División, 7. forduló. Gránada-Leganes 0-1, Sevilla-Alavés 2-1, Osasuna-Las Palmas 2-2, Deportivo La Coruna-Sporting Gijon 2-1, Valencia-Atlético Madrid 0-2, Real Madrid-Eibar 1-1.

Az élcsoport: 1. Atlético M. 15 (14-2), 2. Real Madrid 15 (16-7), 3. Sevilla 14.