Dés Mihály irodalmár, újságíró, lapkiadó a Spanyolországban töltött hosszú évtizedeket követően 25 év után először 2013-ban írt regényt magyar nyelven: Pesti barokk című műve négy év alatt született meg. A nyolcvanas évek derekán, budapesti bulik, szerelmi bonyodalmak, besúgók és barátságmítoszok közepette játszódó történet főhőse a harminc-egynéhány éves Koszta János, aki otthonosan mozog ebben a világban, de mégsem találja a helyét. Egyetlen stabil pont van az életében: a nagyanyja.
Az előadásban Szabó Kimmel Tamás alakítja Koszta Jánost, míg nagymamáját Kern András játssza, aki a regényből készült darabot társszerzőként is jegyzi.
Mint Göttinger Pál, az előadás rendezője elmondta, Kern András volt az, aki kitalálta, hogy legyen a regényből színdarab, amelyet aztán Dés Mihállyal közösen írt meg. "Elolvastam, és örömmel vállaltam, elsősorban András személye miatt. Csupa fiatal szereplője van a darabnak, és hozzájuk Kern András, aki már akkor is Kern András volt, amikor ez a történet játszódik. Így ez egy olyan sokfenekű, izgalmas helyzet, amivel volt kedvem foglalkozni" - mondta a Göttinger Pál.
A Pesti barokk szereposztásáról Orlai Tibor producerrel együtt döntöttek. Mint a rendező megjegyezte, nem volt egyszerű összeegyeztetni a színészeket, mert mindegyiküknek van anyaszínháza, így már bő egy évvel ezelőtt megkezdődött az egyeztetés.
A főhőst alakító Szabó Kimmel Tamás akkor született, amikor a történet játszódik, így csak annyit tudott a korszakról, amennyit filmekben láthatott. De izgalmas számára ez a kor, érdekes a történet, a szereplői is. A szereposztásról elmondta, hogy nagyon örül a közös munkának Kern Andrással, akivel eddig még sosem játszhatott együtt.
"Kifejezetten jó ilyen közegben dolgozni" - jegyezte meg partnereiről szólva. A darabban Kern András és Szabó Kimmel Tamás mellett Bánfalvi Eszter és Grisnik Petra, László Lili, Schruff Milán, valamint Mészáros Máté játszik. A jelmez Cselényi Nóra, a díszlet Ondraschek Péter munkája. Az előadás dramaturgja Upor László, producere Orlai Tibor.