Egészség;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Telekom-Veszprém;MOLPick Szeged;

2016-10-10 07:54:00

Elrontott végjátékok

A Telekom Veszprém és a MOLPick Szeged férfi kézilabdacsapata is az elrontott hajrá miatt maradt le a győzelemről a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A veszprémieknek legalább a pontszerzés összejött a lengyel Wisla Plock vendégeként, a szegediek viszont hazai pályán kikaptak a címvédő Kielcétől.

Tavaly szeptemberben döntetlent játszott a Veszprém idegenben a Plockkal, ezután ült le a csapat kispadjára Javier Sabaté Carlos Ortega helyére. Csapatkapitánya, az ujjsérüléssel bajlódó Nagy László, illetve a szintén sérült Iváncsik Gergő és Gulyás Péter (mindketten combsérülés) nélkül lépett pályára a magyar bajnok.

Az első félidőben csak egyszer lett két gól a különbség, amikor a fiatal veszprémi szélső, Fekete Dávid megszerezte pályafutása első BL-gólját (11. perc: 4-6). A második felvonás elején két gyors góllal fordított a Plock, és az 55. percig a hazaiaknál volt az előny, a veszprémiek csak egyenlíteni tudtak. A hajrában Lékai szerzett vezetést a magyaroknak, Kopljar találata után pedig három perccel a vége előtt kettő volt a különbség (25-27). A hazaiak az utolsó percben egyenlítettek (28-28), mégis volt esélye a győzelemre a Veszprémnek, azonban tíz másodperccel a befejezést megelőzően Ilic hétméteresét a Plock kapusa, Corrales lábbal védte, így maradt a döntetlen.

A szegediek hősiesen küzdöttek a címvédő Kielce ellen, az első percek és a záró negyed óra kivételével az ellenfél vezetett. Nyolc perccel a befejezés előtt azonban 27-25-re fordítottak a vendéglátók. Ekkor Kus csúnyán belekönyökölt a szegedi Gorbok orrába. A lengyelt kék lappal állították ki – ami azt jelenti, hogy hosszabb eltiltásra számíthat –, Gorbok nem tudta folytatni a játékot, a történtek pedig összezavarták a magyar együttest. A Kielce fordított, és 29-27-re nyert.