Elrontott végjátékok

A Telekom Veszprém és a MOLPick Szeged férfi kézilabdacsapata is az elrontott hajrá miatt maradt le a győzelemről a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A veszprémieknek legalább a pontszerzés összejött a lengyel Wisla Plock vendégeként, a szegediek viszont hazai pályán kikaptak a címvédő Kielcétől.

Tavaly szeptemberben döntetlent játszott a Veszprém idegenben a Plockkal, ezután ült le a csapat kispadjára Javier Sabaté Carlos Ortega helyére. Csapatkapitánya, az ujjsérüléssel bajlódó Nagy László, illetve a szintén sérült Iváncsik Gergő és Gulyás Péter (mindketten combsérülés) nélkül lépett pályára a magyar bajnok.

Az első félidőben csak egyszer lett két gól a különbség, amikor a fiatal veszprémi szélső, Fekete Dávid megszerezte pályafutása első BL-gólját (11. perc: 4-6). A második felvonás elején két gyors góllal fordított a Plock, és az 55. percig a hazaiaknál volt az előny, a veszprémiek csak egyenlíteni tudtak. A hajrában Lékai szerzett vezetést a magyaroknak, Kopljar találata után pedig három perccel a vége előtt kettő volt a különbség (25-27). A hazaiak az utolsó percben egyenlítettek (28-28), mégis volt esélye a győzelemre a Veszprémnek, azonban tíz másodperccel a befejezést megelőzően Ilic hétméteresét a Plock kapusa, Corrales lábbal védte, így maradt a döntetlen.

A szegediek hősiesen küzdöttek a címvédő Kielce ellen, az első percek és a záró negyed óra kivételével az ellenfél vezetett. Nyolc perccel a befejezés előtt azonban 27-25-re fordítottak a vendéglátók. Ekkor Kus csúnyán belekönyökölt a szegedi Gorbok orrába. A lengyelt kék lappal állították ki – ami azt jelenti, hogy hosszabb eltiltásra számíthat –, Gorbok nem tudta folytatni a játékot, a történtek pedig összezavarták a magyar együttest. A Kielce fordított, és 29-27-re nyert.

Győzni megy a francia csapat Hollandiába

Már két forduló után komoly, hármas versenyfutás alakult ki a labdarúgó világbajnoki selejtezők A csoportjában. Négy-négy ponttal áll ugyanis az Európa-bajnoki második Franciaország, továbbá Hollandia és Svédország.

Ezért bízvást állíthatjuk, a csoport nagy rangadóját rendezik meg Hollandiában az Oranje és a gall alakulat között, hiszen amelyik csapat nyer, az kissé leszakíthatja a másikat. A franciák pénteken ugyan még 0-1-re álltak Bulgária ellen, de lőttek négyet, így végül sima győzelmet arattak. Szintén 4-1-re diadalmaskodott Hollandia Fehéroroszország ellen.

A franciák igen nehéz meccsre számítanak. Hugo Lloris, a vendégek, illetve a Tottenham hálóőre azt közölte, a maximumot kell kihozni magukból, ha nyerni akarnak. Szerinte nem lesz elég az a teljesítmény, amit a bolgárokkal szemben nyújtottak. „Egy tehetségekkel teletűzdelt gárda lesz az ellenfelünk, az együttesét teljesen újjáalakító, rendkívül ambiciózus Hollandia” – figyelmeztetett a hálóőr.

Európai világbajnoki selejtezők, 3. forduló
Hétfői program
A csoport
Fehéroroszország-Luxemburg
Hollandia-Franciaország (Tv.: 20.45 Sport1)
Svédország-Bulgária
H csoport
Bosznia-Hercegovina-Ciprus
Észtország-Görögország
Gibraltár - Belgium

A francia szövetségi kapitány, Didier Deschamps sem volt maradéktalanul elégedett. Mint a bolgárok elleni találkozót követően elmondta, középpályása, Paul Pogba tud ennél többet is, s „ezzel ő is pontosan tisztában van” – közölte akkor újságírók előtt.

Hollandia valóban teljesen átalakult ahhoz az együtteshez képest, amely a 2014-es brazíliai világbajnokságon bronzérmet szerzett. A fiatalítás folyamata nem ment zökkenők nélkül, olyannyira, hogy az együttes nem is kvalifikálta magát a franciaországi Eb-re. Most azonban már egyre jobban beérik az egykori remek védő, Danny Blind munkájának gyümölcse.

Komoly nehézséget jelenthet ugyanakkor a hollandok számára, hogy Wesley Sneider biztosan nem léphet pályára az Amsterdam Arenában, a fehéroroszok ellen összeszedett térdsérülése miatt. A 32 éves támadó helyére a Feyenoord 21 éves tehetségét, Tonny Vilhenát nevezte a holland szövetség.

Ha megosztozkodna a pontokon a két csapat, annak a svédek örülnének legjobban, hiszen a skandinávok Bulgáriát látják vendégül, s a találkozó nagy favoritjai.

A H csoportban folytathatja menetelését Belgium és Görögország. Az kevéssé meglepő, hogy a belgák eddig mindkét meccsüket hozták, az azonban annál inkább, hogy az utóbbi években szenvedő görögök is száz százalékosak két fordulót követően. Egyikükre sem vár legyőzhetetlen ellenfél. A spanyol Roberto Martínez gárdája Gibraltár otthonában vendégszerepel, s élhetünk a gyanúperrel, a hazaiak már azzal beérnék, ha egyetlen gólt szereznének a patinás belgák ellen. A görögökre vár nehezebb feladat: a három pontot gyűjtött Észtország lesz az ellenfél, idegenben.

Felkészülési dömping a folytatás jegyében

2016.10.10. 07:52
Djuricin (szemből) gólja is kellett FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/SZIRTESI LÁSZLÓ
A labdarúgó világbajnoki-selejtezők idején majdnem a teljes élvonalbeli mezőny lekötött egy-egy felkészülési találkozót, így készülve a hétvégén folytatódó NB I-es bajnokságra. A sereghajtó Diósgyőr a múlthéten néhány napra zempléni edzőtáborba vonult, pénteken pedig már a szlovák élvonalbeli Zemplín Michalovce vendégeskedett a borsodi csapat edzőpályáján.

A hazatérést követően Horváth Ferenc, a DVTK vezetőedzője beszélt a klub honlapjának a felkészülésről. „Elvégeztük a megfelelő edzésmunkát, ugyanakkor összességében hat-nyolc órát csak beszélgetéssel töltöttünk, önállóan is és pszichológussal együtt is. Volt több foglalkozás, melyben egy külsős cég szakemberei is segítettek nekünk. Próbálunk minden követ megmozgatni azért, hogy elkerüljünk arról a helyről, ahol most vagyunk. Örülök, hogy a labdarúgók is partnerek voltak ebben.”

A mérkőzés során ugyan a magyar együttes több helyzetet alakított ki, gólt viszont a szlovákok szereztek, 1-0-ra nyertek.

Szintén szlovák ellenfelet választott a válogatott játékosai nélkül is erős összeállításban kiálló Ferencváros. A bajnokcsapat Djuricin és Varga góljaival 2-1 arányban nyert a tízszeres szlovák bajnok ellen Népligetben. A párharc után Thomas Doll FTC-edző értékelte a szünetben elvégzett munkát. „Az elmúlt hetekben nagyon sok edzést tartottunk, így most fontos volt, hogy a válogatott szünetben is meccsben maradjon a csapat. Nagyon kemény ellenféllel játszottunk, de ez a jó, hiszen így valódi, éles mérkőzés kerekedett ki belőle. Jó teszt volt a számunkra, a játékosok pedig mindent beleadtak, ami végül győzelmet ért számunkra” – fogalmazott a német szakember.

Szlovéniában ért el szép sikert a bajnoki folytatást a negyedik helyről váró Haladás: a szombathelyiek Muraszombaton győztek 3-0-ra a Maribor ellen. „Egy komoly múlttal rendelkező, nemzetközi szinten is ismert együttes ellen szép győzelmet arattunk - még akkor is, ha a Maribor válogatott játékosai nem léptek pályára. Ami a felkészülést illeti, nagyon örülök, hogy az elmúlt hetet sem vették lazára a fiúk, becsülettel dolgoztak, csakúgy, mint ezen a héten. A munka megkoronázása volt a győzelem” – nyilatkozta a magyar csapatot felkészítő Mészöly Géza a haladas.hu-nak.

Szombaton az Újpest a másodosztályú Siófokot fogadta, s bár az eredmény 1-1 lett, a tréner szerint az most másodlagos volt. „A mérkőzés elérte a célját, sok olyan játékos kapott ma lehetőséget, aki korábban kevesebbet játszott, illetve több sérülésből visszatérő labdarúgó is kipróbálhatta magát éles helyzetben” – nyilatkozta a Nebojsa Vignjevic, a lila-fehérek vezetőedzője az ujpestfc.hu-nak.

Ugyancsak a hét hatodik napján, a szlovák FK Senica csapatával mérkőzött volna a Vasas mögött második Videoton, ám a vendégcsapat kevéssel a találkozó előtt lemondta a játékot. A székesfehérváriak ennek ellenére is gyakoroltak a soron következő forduló előtt, igaz, csak egymás között: a vidi.hu beszámolója szerint a keret tagjai – kiegészülve a tartalékcsapat tehetségeivel – egymással játszottak háromszor 30 perces meccseket.

További felkészülési eredmények: Paks-Cegléd 3-0, MTK-Cigánd (NB II) 3-0, DVSC-Balmazújváros (NB II) 1-2, Mezőkövesd-Soroksár (NB II) 2-1.