A Reuters összesítése szerint a 331 republikánus honatya és kormányzó majd fele bírálta Trumpot, de csak alig 10 százalék szólította fel visszalépésre. Paul Ryan házelnök is kétértelműen nyilatkozott, azt mondta, „nem védi meg” Trumpot, de azt nem, hogy megvonnák tőle a támogatást. A FiveThirtyEight blog azt írja, oka van a kétértelműségnek, hiszen Trump jóval népszerűbb, mint Ryan, a republikánus szavazóbázis – ha tetszik, ha nem – jelenleg többségében olyan szavazókból áll, akik Trumpot favorizálják, ezért is lehetett elnökjelölt.
Barack Obama amerikai elnök is elítélte a milliárdos nőket megalázó kijelentéseit, s egy észak-karolinai választási rendezvényen azt mondta, még egy 7-Eleven boltba sem vennék fel eladónak azt, aki így beszél a nőkről.
Zeid Raad al-Husszein, az ENSZ emberi jogi főbiztosa úgy vélekedett, bár nem akar beavatkozni az amerikai belpolitikába, mégis úgy véli, veszélyes lenne a nemzetközi közösségre, ha az Egyesült Államok elnökévé választanák Trumpot.
A milliárdos támogatása esett a videó közzététele után, a Reuters/Ipsos friss felmérése is azt mutatja, Clinton előnye megszilárdult, náluk 8 százalékkal vezet a valószínű szavazók körében, múlt héten csak 5 százalékkal előzte meg Trumpot. A volt külügyminiszterre 45 százalék, az ingatlanmágnásra 37 százalék szavazna. A megkérdezettek 18 százaléka ugyanakkor úgy nyilatkozott, egyikükre sem adná a voksát.
Az amerikaiak 61 százaléka szerint „férfiak egymás közt” mondanak olyasmit, mint Trump a hírhedt felvételen. Ám míg 42 százalék szerint e botrány miatt Trump alkalmatlanná vált az elnökségre, 43 százalék ezzel nem értett egyet. A republikánus szavazók 58 százaléka azt akarja, hogy a milliárdos maradjon az elnökjelöltjük, s 68 százalék szerint a pártvezetésnek továbbra is támogatnia kell őt.
Trump felkészültségét mi sem mutatja jobban, hogy még az elnökválasztás időpontjában is bizonytalan: egy kampánygyűlésen november 28-ra hívta szavazni választóit november 8. helyett.