A milliárdos alighanem kezd beletörődni, hogy valószínűleg alulmarad november 8-án, hiszen – kevesebb mint két héttel a voksolás napja – előtt több marketingcélú összejövetelre is időt szakított, tegnap megnyitotta új szállodáját, méghozzá Washington DC-ben, a Fehér Ház közelében.
A milliárdos a Reutersnek nyilatkozva szokásos bombasztikus kijelentései egyikét hangoztatta: ha a Hillary Clinton által javasolt politikát követnék Szíriában, kitörhetne a harmadik világháború. Az amerikai választókat ez alighanem kevésbé rázza meg, mint az a friss hír, hogy a demokrata egészségbiztosítási reform, az Obamacare keretében kötött biztosítások díjai jövőre akár 25 százalékkal emelkedhetnek. Ez az egyik fő kampánytémává válhat a hátralévő 13 napban. Trump balszerencséjére kommentálta a hírt, amiből kiderült, valószínűleg fogalma sincs róla, hogyan is működik a rendszer.
A RealClearPolitics portál több felmérésből átlagolt adatai szerint Hillary Clinton őrzi előnyét, 48,3 százalékon áll, míg Donald Trump 44.1 százalékot szerezne. Az RCP becslései szerint az elektori kollégiumban a volt First Lady már elég támogatottságot szerzett, 272 elektort nyerne el, míg a manhattani ingatlanbefektető csak 126-ra számíthatna biztosan vagy valószínűleg, ha most lenne a szavazás.
A portál még 9 államot sorol a billegő kategóriába, 140 elektorért még küzdenek. Már 37 államban folyik a korai voksolás, s ezek adataiból próbálnak következtetéseket levonni, hogyan is állhat a verseny. Tegnapig 9,5 millióan adták le a voksukat, s Colorado és Nevada államban például számottevően több demokrata szavazott, mint amennyi republikánus. A korai szavazási adatok azonban 2012-ben sem mindenütt jelezték előre pontosan egy-egy adott államban a végeredményt.