labdarúgás;Dárdai Pál;Hertha BSC;Német Kupa;2. forduló;

2016-10-27 07:52:00

Továbbra is versenyben Dárdai Pál Herthája

Folytatja idei remek szereplését a Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC. A berliniek ugyanis 2-0-ra nyertek a másodosztály utolsó helyén szerénykedő St. Pauli otthonában, Hamburgban, a kupa második fordulójában, amelyen a legjobb 16 közé kerülés volt a tét.

A vereség ellenére a hazaiak trénere, Ewald Lienen nagyon elégedett volt a látottakkal, mint mondta, ha a bajnokikon is így játszanának, akkor biztosan jobb helyen állnának a Bundesliga második vonalában. A meccs előtt a tréner alaposan lehordta a csapatot. Azzal vádolta focistáit, nem figyelnek oda eléggé a meccseken, rossz a hozzáállásuk.

Az akkori sajtóértekezleten elhangzott, érzelmektől sem mentes beszéde azóta a videomegosztó portál, a YouTube egyik nagy sikere lett Németországban. Gesztusaival már-már a Bayern München egykori edzőjét, az olasz Giovanni Trapattonit is lepipálta, aki egy vereség után „üres üvegeknek” minősítette müncheni fiait.

Lienen utóbb elmondta, „úgy vélem, felfogták, miről is van szó”, mert a hozzáállás láthatóan javult függetlenül attól, hogy a St. Pauli sorban ötödik tétmeccsén szenvedett vereséget. A hamburgiak védője, Avevor elismerte: „igaza volt az edzőnek”. A Herthának a 42. percben sikerült feltörnie a hazai védelmet, Mitchell Wiser találatával. Az addig oly lelkes hazai publikum lelkesedése ekkor érezhetően alábbhagyott. Aztán a második félidőre összeszedték magukat, s amikor már épp azt remélték, hogy sikerül egyenlíteni, a fővárosiak megszerezték mindent eldöntő találatukat Stocker révén, aki hidegvérrel helyezett a hálóba (0-2).

Mint a Spiegel internetes kiadása írta, Weiser kiemelkedett a mezőnyből, s játéka alapján lassacskán érdekessé válhat Joachim Löw szövetségi kapitány számára is. A Hertha ezzel tovább álmodhat. Az előző szezonban Dárdai Pál többször is hangoztatta, titkos álma, hogy bejusson csapata a kupa fináléjába kerüljön, hogy hazai pályán szerepelhessen a fináléban. Ő pedig akár gyalogosan is elsétálhatna a berlini Olimpiai Stadionba. A főváros azonban még messze, van, a tekintetben mindenképpen, hogy a Herthának még rengeteg akadályt kell vennie.

Eddigi szereplése alapján azonban a nagy álom megvalósulása sem zárható ki. A Bundesligában sosem rajtolt ennyire jól, nyolc forduló alatt 17 pontot szerzett, vagyis csak hetet vesztett. Dárdait a Németországban ismert újságíró, a svájci származású Marcel Reif egyenesen Diego Simeonéhoz, az Atlético Madrid legendás tréneréhez hasonlította.

Dárdai örömét fejezte ki az eredmény kapcsán. „Szerintem végig uraltuk a találkozót” – fejtette ki. Weiser azonban nem volt teljesen elégedett. A 22 éves játékos kifejtette, az első félidőben túl sok hibát vétettek. „Ilyen nem fordulhat elő” – közölte.

A kupameccsnek volt még egy érdekessége. Amikor a Hertha játékosai még bemelegítettek, az élesebb szemű szurkolóknak feltűnhetett, hogy a megszokotthoz képest más tréningben végezték gyakorlataikat. Nem véletlenül: felsőiken a „tolerancia” szó szerepelt. Ezzel a Berlin szurkolók egy radikális, homofób csoportjának üzentek.

Több első osztályú csapat máris búcsút intett a további küzdelmeknek. A Leverkusen a harmadosztályú Lottétól szenvedett vereséget 11-esek után, s a cserecsapatát szerepeltető Freiburg otthon kapott ki szintén büntetőkkel a Sandhausentől. Az első osztályúak rangadóin a Frankfurt 1-0-ra verte az Ingolstadtot, a Mönchengladbach pedig a Stuttgartot 2-0-ra.

Német kupa, 2. forduló. Érdekesebb eredmények. Freiburg-Sandhausen 3-3 (büntetőkkel a Sandhausen jutott tovább), Lotte-Leverkusen 2-2 (büntetőkkel a Lotte jutott tovább), Frankfurt-Ingolstadt 1-0, Mönchengladbach-VfB Stuttgart 2-0, St. Pauli-Hertha BSC 0-2.