Primera Division;10. forduló;

2016-10-31 06:51:00

Formába lendül Cristiano Ronaldo?

Erre várt mindenki a Real Madridnál: Ronaldo góljaira: háromszor is betalált az Alavés otthonában, a spanyol labdarúgó bajnokság 10. fordulójában, így oroszlánrésze van együttese 4-1-es idegenbeli győzelmében.

Ronaldónak nem megy az idei szezonban, láthatóan ő is érzi, hogy valami nem stimmel. Nem mer „biciklizni”, nem vállalkozik annyi cselre, mint korábban. Egyes értesülések szerint a térde már nem a régi. Annyi meccsen szerepelt, hogy ez kezd visszaütni. Morata talán jobb formában van nála (amint a messze tudása alatt játszó Benzemánál is), de vélhetően kevés edző van a világon, aki venné magának a bátorságot, s Ronaldót a kispadra ültetné, kivált mostanság, amikor minden esélye megvan arra, hogy ismét megkapja az Aranylabdát.

Rosszul kezdődött az Alavés elleni meccs a királyi gárda számára, hiszen a 7. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést, ám még az első félidőben Ronaldo egymaga megfordította az állást, az első találatát büntetőből érte el. A 79. percben újra gyakorolhatta a 11-esrúgást, ezúttal azonban lövése célt tévesztett. Morata a 84. percben megszerezte a Real harmadik gólját, a 88. percben pedig ismét Ronaldo ünnepelhetett (1-4). Ronaldo nyolcszor próbálkozott lövéssel, ebből négy találta el a kaput. 28-szor passzolt, 75 százalékos pontossággal.

Zinédine Zidane, a Real trénere azt közölte, mindig szebbnek tűnik a világ, ha Ronaldo gólt szerez, kivált, ha háromszor is betalál. „Minden tekintetben jó előadást láthattunk tőle. Ma türelmes volt, s a pályán is visszaköszönt, milyen kemény edzésmunkát végez” – méltatta játékosát a francia tréner sajtóértekezletén.

A győzelem ellenére tovább terjed a pletyka, amely szerint Florentino Pérez klubelnök nem igazán elégedett a csapat teljesítményével, s Zidane leváltására készül. A brit Mirror úgy tudja, a Real első embere a Tottenham trénerét, Mauricio Pochettint látná szívesen a kispadon. Pochettino 2014-ben került Spurshöz, előtte egy évig a Southamptonnál edzősködött, 2009-2012 között pedig az Espanyolnál, a barcelonai klubnál nyolc évet húzott le játékosként.

Meglepetésre gyötrelmesen nehezen győzött az FC Barcelona az utolsó helyezett Granada ellen, pedig híres MSN csatársora kezdett. A meccs egyetlen gólját Rafinha érte el a 48. percben. A Barcánál a szurkolók lassan megszokhatják, hogy a Bajnokok Ligája hetet megelőző bajnokin nem igazán megy a szekér. Látványos meccsen nyert viszont az Atlético Madrid a Málaga ellen, 4-2-re. Carrasco és Gameiro két-két gólt szerzett. Mindkét csapat 10-10 fővel fejezte be a játékot Savic, illetve Castro kiállítása miatt.

A 10. forduló után helyreállt a világ rendje, hiszen ismét a három nagy foglalja el a tabella első három helyét, miután a Sevilla botlott Gijónban, a Villarreal pedig kikapott az Eibar otthonában.

Primera División, 10. forduló. Sporting Gijon-Sevilla 1-1, Alavés-Real Madrid 1-4, Atlético Madrid-Málaga 4-2, Barcelona-Granada 1-0, Leganés-Sociedad 0-2, Eibar-Villarreal 2-1, Athletic Bilbao-Osasuna 1-1.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 24, 2. Barcelona 22, 3. Atlético Madrid 21.

Bale is hosszabbított
Toni Kroos és Luka Modric után újabb alapemberét láncolta magához hosszú távon a Real Madrid. 2022. június 30-ig írt alá Gareth Bale a királyi gárdához. Mióta két átigazolási szezonból kizárta a klubot a FIFA, szépen sorban minden kulcsjátékosával szerződést hosszabbít a fővárosi klub, a walesi szélsőt korábbi szerződése például 2019-ig kötötte a madridiakhoz, így egyhamar nem hagyta volna el a csapatot egyébként sem.
Gareth Bale 2013-ban rekordot jelentő 100 millió euróért érkezett a Tottenhamtől a Realhoz - ez a rekord azóta már megdőlt - eddig két Bajnokok Ligáját és egy spanyol Király-kupát nyert eddig a csapat játékosaként.